[]

reçetesiz ilaç yazdırmak

selamlar arkadaşlar,

reçetesiz ilaçları, örneğin 3er kutu parol, majezik, arveles'i direkt gidip eczaneden almak mı, yoksa aile hekimine yazdırıp reçeteyle almak mı daha uyguna geliyor? yoksa çok da bir fark etmiyor mu?


 
Aile hekimi yazdığında muayene ücreti alınmıyor.
Sadece fark çıkarsa ödeniyor. Tamamen parayla almaktan daha kârlı.
İkinci ve üçüncü basamak hastanelerde yazılırsa muayene ücreti oluyor.
  • pro9it9is9  (13.04.22 19:53:32) 
çalışansanız %80'ini SGK karşılar. ilaçların %20'sini+varsa muayene ücretlerini+reçete katılım payı+varsa ilaç farkını ödersiniz.


  • fenoksibenzamin  (13.04.22 22:50:08) 
Bu ilaçları reçeteyle üçer kutu almanız pek zor bildiğim kadarıyla. Hatta aynı reçetede iki tane ağrı kesici bile ödemiyor sgk diye biliyorum. Bir eczaneye sorun, kıdemli eczacı kalfası samimiyetle bu konuda aydınlatır


  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (13.04.22 22:59:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.