bira neden uyku yapıyor?

36 yaşındayım ergenliğimden beri içerim ama son 2 senedir ne zaman evde bira içsem ayran gibi uykumu getiriyor. bunun sebebi yorgunken içmek olamaz, gayet dinç olsamda hemen 1 bira mayıştırıyor. hızlı içmek olabilir mi?

alkol uyku getirir normal

  • duyurukullanıcısı  (09.04.22 09:41:21)
Mayalı içki, yoruyor vücudu. Şarap da öyle. Sabahı da kötü oluyor bu sebeple. Cin böyle yapmıyor mesela.

  • veritaslibertas  (09.04.22 09:55:04)
Bu konuda bende çok kırgınım. Mayalı muhabbetini duymuştum amma birayı sevdiğim için üzerine gitmek, biraya leke sürmek istemedim.

  • Karmaşıklık  (09.04.22 09:58:17)
aramızda kalsın ama 35 yaşından itibaren artık ergenliğinizdeki gibi olmuyor hiçbir şey. siz bi de 45'i görün.

  • halanne  (09.04.22 10:18:37)
bana da öyle oluyor ya. dün iki bira içtik sinemaya gittik uyukladım resmen. yaşlanıyoruz.

  • bohr atom modeli  (09.04.22 12:31:03)
yas +++

ben de 40 yasindayim. yani eskiden 3 4 bira icerdim asla uykum gelmezdi. simdi 1 bira iciyim inanilmaz uykum geliyor, bu sene ozellikle cok oluyor. hatta dun aksam sirf bu yuzdne bira icmedim. yalniz degilsiniz
  • oscar  (09.04.22 17:18:30)
Gizli şeker olabilir sizde. Bi baktırın isterseniz.

  • kaybeden adam  (09.04.22 20:52:36)
bira uyutur, devam etmeniz lazım içmeye o zaman uyumazsınız.

  • erty_ksk  (09.04.22 23:57:43)
@kaybeden adam şeker yok. zevk almak için diye oturuom 3 dkda bira bitiyor. 4 dene alsam onu da içerim ama sabah kadar wcye git uyku bölünüyor sürekli. ne biralı ne birasız. vazgeçemiyoruzda.

  • mikahakkinen  (10.04.22 01:05:21)