[]

Bios ekranında takılı kalan laptop

temizlenip format atılması gereken bir laptop vardı.
harddiski çok laçkalaştı diye harrddiske low level format attım.
windows kurmak için bilgisayarı tekrar açtım, bios ekranında takılı kalıyor.
bios settings için f2, boot settings için f12 ye basın diyor. f2' ye basıyorum, dıt diye ses gelip siyah ekran açıyor. öylece kalıyor.

harddisk mi bozuldu diye söküp başka bilgisayarda denedim, harddisk çalışıyor.
biosu sıfırlamak için bios pilini söktüm, saatlerce bekledim ( laptobun bütün güç bağlantılarını ve bataryasını da çıkardım) olmuyor.

harddiski ve dvd yi söktüm, windows kurulum usb diskini taktım. o halde bile değişen bir şey yok.

bunun derdi ne ola ki? mefta mıolmuş?

 
usb boot çalışıyor mu?


  • hlt1985  (05.04.22 21:10:07) 
Ramleri söküp tekrar açmayı dene, işlemciyi söküp tekrar açmayı dene, bunları sırayla takıp tekrar açmayı dene.

Bir laptopum fiziki temizlik sonrası böyle olmuştu, her şeyi söküp teker teker geri takarak resetlenmişti.
  • John Bloor  (06.04.22 09:56:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.