Godfather izlemedim

Sizce kaybım büyük mü? Serinin her bölümü efsane mi?

Şahsen değil balon olduğunu düşünüyorum

  • basond  (31.03.22 16:10:22)
evet ama önce Mario Puzo'nun kitabını okursan daha keyifli olabilir.

  • tiny penny  (31.03.22 16:11:14)
en azından ilkini izle. kaybın büyük, evet. diğerlerine gerek yok.

  • gabe h coud  (31.03.22 16:16:25)
sinema dünyası için fazlasıyla iyi bir film serisi.

diğerlerine gerek yok denmiş de, ikinci film ilk filmden de iyi zaten.
içerdiği üstü kapalı mesajlar, semboller, sinematografi vs. şahane.
  • tchuck  (31.03.22 16:18:45)
Hiç izlememiş olmayı çok isterdim ki ilk kez izleyebileyim.
Bence müthiş bir hikaye işleme, tempo, müzik, kıyafet, renk, rol...
Aklıma gelen her açıdan çok çok iyi.

Dünyanın en iyi filmleri değiller belki ama bir bütün olarak ele alınca bu seriyle yarışabilecek çok az film serisi var.

İlkinden başlayarak izleyin derim.
  • michael_knight  (31.03.22 16:27:27)
Sinemaya en ufak ilgi duyan herhangi biri için özellikle ilk iki filmi izlememek büyük kayıp, evet. Sadece 50 sene öncesinin şartlarına göre değerlendirmekle yetinmeyip zamanının çok ötesinde bir yapım olduğunu göreceksiniz.

  • ultranil07  (31.03.22 16:28:43)
Evet kayıp.

  • Cesario  (31.03.22 17:01:44)
Bence kayıp değil şu yüzden, godfather "en iyisi değil" o gözle izlersen sonra en iyisi bu muymuş diyebilirsin, filmin önemi kendinden sonra gelen bir çok filme ilham olması ve bu türde çekilen çoğu filmin hem godfatherdan hem de yine ondan etkilenmiş başka filmlerden etkilenip her filmin bu türün bir tuğlası olması, godfather da kendi başına güzel bir film

  • freebird5406_2  (31.03.22 17:07:40)
Abi filmler güzel ama neden kayıp olsun ki, yani o mantıkla bakacaksan izlememenin kayıp olduğu onlarca film var misal 1957 yılı yapımı Yedinci Mühür filmini izlememek daha büyük kayıp ama izlemedin diye yaşam damarlarından biri mi kopacak? Hayır. Böyle filmlere ilgin varsa oturur izlersin zaten ilgin yok demek ki izlememişsin, ilginin olmadığı bi filmi izlememek bir kayıp sayılmaz.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (31.03.22 17:08:32)
bu tarz kült filmler sinemayla ilgili insanlar için keyiflidir.

Bu filmleri kültleştiren ise hikayesi ya da hikayeyi anlatma biçimi o dönem için çok yenilikçi olması. Ama bugüne kadar izlemediysen zaten godfather'da gördüğün hikaye anlatma biçimi zaten birçok filme ilham verdiği için çoğu şey "eeee ne var ki bunda" gibi gelecektir.

yine de güzel bir hikaye. İzlediklten sonra birçok filmde godfather'a atıfta bulunan sahneleri görünce daha bi keyif alırsın.

Mesela geleceğe dönüş bir jenerasyon için efsanedir. Ama ilk izlediği zaman yolculuğu filmi geleceğe dönüş olmayan bir insan için o kadar heyecan verici gelmez artık.
  • anten  (31.03.22 17:50:54 ~ 17:52:01)
evet sinemadan biraz anlayanlar için büyük kayıp.

  • bohr atom modeli  (31.03.22 18:06:26 ~ 18:06:52)
1-2 gayet guzel. seversin bence. tek sorun biraz uzun filmler. bir de biryerde kisiler cok karisiyor. kim kimdi o bunun nesiydi bir ara kaciriyorsun isin ucunu ama guzel film. bence izlemelisin

  • exlibris  (31.03.22 19:12:57)
bir ve ikiyi izle, üç diğerlerine göre daha zayıf.

evet kaybın büyük. beğenir beğenmezsin o sana kalmış, ama bunlar klasik filmler. edebiyata ilgi duyup suç ve cezayı okumamak gibi bir şey bu. şahsen godfather izlememiş biriyle oturup sinema konuşmam.
  • sir gawain  (31.03.22 19:19:09 ~ 19:20:40)
ilki dışındakilere gerek yok denmiş de ikinci film bariz bir şekilde ilk filmden daha iyi. hatta "devam filmi ilkinden iyi olan filmler" gibi muhabetlerde ilk verilen örneklerdendir.
ben ilk filmde baya bi sıkılmış ikinci filmi ise gözümü kırpmadan bayıla bayıla büyük bir zevkle izlemiştim mesela.

  • kim bilir  (31.03.22 19:41:07 ~ 19:42:55)
güzel filmdir.
ilk film en güzeli.

  • marul hirsizi  (31.03.22 20:20:43)
kitabını oku sonra izle +1

  • legalize marijuana  (31.03.22 21:25:43)