[]

Yeni bir cep telefonu hatti alirken neye dikkat edeyim?

Numaramı degistiriyorum. Yeni alacagim numaranın daha once kullanılıp kullanılmadığıni ogrenmemin bir yolu var mi? Bir numaranin temiz olduğunu nasıl anlayabilirim?
 
Türkcell'de 532-533-535-536

Vodafone'da 542-543-545-546

Turktelekom'da 505-555

Bu kodlarla başlayanlar %95 daha önce kullanılmıştır, Türkcelldeki yazdıklarımla başlayanlar %99 kullanılmıştır.

Sağlama almak için 539-549-509-559 gibi o hat sağlayıcının en son kod numarasıyla başlayan hatlardan almak lazım, numarası da 800-900 ile başlasa daha sağlam olur.

Bilmiyorum belki de firmaların daha önce hiç kullanılmamış hat satma hizmetleri olabilir.
  • John Bloor  (24.03.22 09:52:31) 
Kullanılmamış numara diye bir şey kalmadı artık, bulursanız da çok zor. Biri bir hat kapattığı vakit 2 yıl bekliyor, sonra o numarayı başkasına veriyorlar.

Bayide size söylenen numarayı rehbere kaydedin ve whatsapp vs açık mı kontrol edin. Gmail'e girip kullanıcı adına o numarayı yazın aktif hesap var mı kontrol edin.

Ben en son aldığım hattı kontrol etmedim ve eve geldim baktım whatsapp aktif şekilde kullanılıyor. Benden önce kullanan numarayı kapatmış ama whatsapp'ı kapatmamış ve aktif kullanıyor. Engellenmiş bir sürü kadın ve daha açar açmaz direkt başka kadından falan mesaj geldi. Benden önce kullananın profil fotoğrafı da kısa paça dar pantolonlu "seri köz getir biladeeer" diyecek bir tip.

Turkcell'e gidip üzerine para vererek kart aynı kalacak şekilde numara değişimi sağladım ve o numarayı whatsappta, gmailde vs kontrol edip aldım.
  • Cesario  (24.03.22 10:01:16) 
Gmailde nasil kontrol ediyoruz numarayi tam olarak? @cesario


  • sirisum  (24.03.22 10:24:11) 
@sirisum

Web tarayıcıda gmail.com'a gir. Kullanıcı adına "+905......" numarayı girip enter'a bas. "böyle kullanıcı yok vs" uyarısı alırsan sorun yok. Ama senden şifre isterse hesaba girmek için o numaraya kayıtlı gmail hesabı var demek.

Twitter vs gibi hesapları kapatırsın sıkıntı yok da gmailde güvenlik biraz karışık. Sıfırlama için mesela cep telefonu seçilmiş oluyor, sadece o telefonda sıfırlanıyor. Numara değil telefon dedim. Mesela iPhone 13e bağlanmış. Güvenlik gereği kod iPhone 13e gidiyor falan.
  • Cesario  (24.03.22 11:54:10) 
bu arada turkcell'de faturalı hat alacaksan eğer kendi numaranı seçme şansın var. yani bayide olanlara bağlı kalmayabilirsin. son 4 hanesi veya komple numara varsa seçebiliyorsun:

www.turkcell.com.tr
  • mr.goodcat  (24.03.22 12:41:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.