Camın Önündeki Kuş

Sabahtan beri camımın önünde duran kuşu içeri aldım. Önce yemek verdim camın önünde yemedi sonra sıçtı camın önüne hasta gibi kanadı da kırılmış olabilir anlamadım.

Sonra eldivenle aldım kuşu içeriye uçup gitmedi ben alırken üşümüş ve korkmuş gibiydi. Koydum karton kutunun içine sonra önüne su süt bulgur ne varsa koydum yemiyor da. Ne yapmam gerekir? Yaralandıysa anlamıyorum - üşüdüyse balkona koydum kutunun içinde rüzgar vs yemediği için kendini sıcak tutar sanırım. Bilgisi olan varsa eğer beni bilgilendirin üzüldüm bu kuşa.

Görmeden bir şey demek mümkün değil ama sadece bulguru ve sütü menüsünden çekin.hiç bir şey yoksa ekmek kırıntısı yeter.

  • duptıs  (10.03.22 23:49:29)
Bir kuş, artık yaşlıysa, yaralıysa, hastaysa bir yere konuyor ve bir kedi gelip onun acısına son veriyor.

Doğanın kanunu bu.

Şartları boşuna zorlamak, büyük bir ihtimalle onun acı çekme süresini uzatmaktan başka bir işe yaramaz.
  • Mirket  (11.03.22 02:03:12)
Böcek, solucan topla dışarıdan yemesi için.

  • el conquerador  (11.03.22 04:47:11)
Kafasına birazcık su damlatmayı deneyin. Aynı durum değil tabi ama bizim cama kuş çarpmıştı. Hiç kıpırdamıyor sadece arada gözlerini açıyordu. Önündeki suyu içmeyince enjektörle su vermeye çalıştık, ilk anda denk gelmedi, kafasına gelmiş oldu su. Baya hareketlendi, kendine geldi, bir süre sonra da uçtu :)

  • aslanim giralicam  (11.03.22 07:01:49)
Bu sabah kuş öldü. Çok üzüldüm. Kardan dolayı veterinere götüremedim keşke götürseydim ah zavallı. En azından sıcak bir oda da tuttum onu.

  • hirhiz  (18.03.22 00:16:43)