Sert plastik yapıştırıcı - malzeme bilimciler buyurun

Merhaba, elimde bir oyuncak tren var. Minik. Kibrit kutusundan küçük. Sert plastik. Ön tarafındaki parça kırıldı. Ama yerine tam oturabiliyor. Buna rağmen baskı uygulanmazsa atacak pozisyonda. Bu aleti çocuk oynadığı için kolay kırılmasın diyorum. Ne ile yapıştırmak sağlıklı olur?

Elimdeki yapıştırıcılar;

Pattex japon
502 japon
İklli epoksi yapıştırıcı
Titebond ahşap tutkalı
Renia protocole

Ben olsam epoxy ya da 502 kullanirdim.

  • veritaslibertas  (26.02.22 11:43:40)
cocuk oynadigi icin agzina sokmasi ihtimaline karsilik agir bi kimyasal kullanmazdim ben. gerci o durumda muhtemelen yapismayacak ya da kolayca tekrar ayrilacaktir.

cocugun agzina sokma durumu yoksa yasi buyukse epoksi kullanirdim ben de.
  • in vino veritas  (26.02.22 11:58:16)
Epoksi yapıştırıcı yoğunluğundan dolayı sanki kalınlık yapar ve parçanın yerine tam oturmasına engel olur gibi!

Kaliteli Japon ya da hızlı yapıştırıcı olur sanki.

Yanlız çocuk çok küçükse ve ağzına oyuncak sokma yaşlarındaysa yapıştırılan parça boğazına kaçmasın Allah korusun?
  • John Bloor  (26.02.22 13:29:28)
japon+kül
japon+karbonat

  • lancelot du lac  (26.02.22 21:23:09)