[]

Başlarda covid olduğunuzda hastanenin size verdiği ilaçlarda ne vardı?

Merhabalar

Başlarda covid olan kişilere hastaneler ilaç getiriyorlardı karantina uygulayanlara.

Şimdidelerde sadece kendinizi 10 gün karantinaya alın diyorlar. İlaç falan göndermiyorlar.

E peki ilk zamanlar gönderilen o ilaçların içinde ne vardı? Şimdi neden gönderilmiyor?

 
İlaçlarda ne vardı bilmiyorum ama şu an standart aşılamalar virüsün geçirdiği varyantlar ve hakkında elde edilen bilgiler derken ilaçlara gerek kalmadı. Misal hiç aşı bulunamasaydı virüs aynı şekilde kalsaydı bir bilinmezin içinde muhtemelen yine o ilaçları kullanıyor olurduk.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (24.02.22 14:28:21 ~ 14:31:12) 
Japonların ürettiği, infulenzaya karşı etkili olan bir etken madde vardı. İsimleri de bu etken maddeye benziyordu zaten.

Corona patladığında en yakın virüs aile grubu bu olduğu ve en iyi etki bu ilaçtan alındığı için kullanıldı sanırım.

Yani buna ülke olarak biz karar vermedik, WHO tavsiyesiydi herhalde. Ama karaciğeri yoran bir ilaçtı, tedavi sonrası karaciğeri toplamak için farklı ilaçlar da kullanıldı.
  • John Bloor  (24.02.22 14:33:53) 
(bkz: favipiravir)


  • pispinti  (24.02.22 16:55:59) 
Ne vardı bilmem ama kullanınca betim benzim sapsarı olmuştu. Yeni basılan SKT etiketini kaldırınca kutuda geçmiş bir son kullanma tarihi vardı, tartışma konusu olmuştu falan. Bilinmez bir dönemde kullanıldı işte.


  • heathen  (24.02.22 19:44:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.