mide yanması

rennie çiğneme tableti
gaviscon double action
gaviscon likit
gaviscon 200
rennie duo suspansiyon
rennie suspansiyon
rennie 600

mide yanmam için hangisini alacağız bir sürü çeşit olunca kafam karıştı.
çiğneme tabletlerinin diğer sıvılara göre artısı eksisis var mıdır.

endoskopi yaptırmıştım doktor ilaç vermedi ancak yanma oluyor zaman zaman. bazen az bazen çok. bazıları diyor gaviscon daha etkili vs.

günde 3 tane çiğneme tableti alabilir miyiz mesela ya da yanma çoksa aynı anda 2 tane çiğneyebilir miyiz, ya da hangi şurup daha etkilidir

endoskopi yaptınız ve doktor ilaç vermediyse inanın bana ilaç değil günde 1-2 sade soda için. ve bir süre sonra mide yanma probleminizin ortadna kalktığını göreceksiniz. ben yaşadım oradan biliyorum. illa ilaç dersenzi renie çiğneme tableti işinizi görür

  • hlt1985  (22.02.22 14:58:19)
gaviscon kullandıkça mide probleminiz iyileşmez ve sürer gider.

doktorunuz da söylemiştir ama hatırlatmakta fayda var: Kızartma ve kahveyi çok azaltacaksınız. haftada en az birkaç defa yemeğin yanında haşlanmış brokoli, mümkünse her gün turp, havuç gibi gıdalar tüketeceksiniz. sigara içiyorsanız azaltacaksınız. kola, gazoz, alkolleri mümkünse yok edeceksiniz. mümkün değilse azaltacaksınız. bol su içeceksiniz. iki hafta içinde kendiliğinden geçer.

geçtikten sonra da yukarda saydıklarımı abartmazsanız tekrar geri gelmez.
  • kaptankedi  (22.02.22 15:15:13)
benim yöntemim: az olunca rennie tablet, yanıyorum diyecek kadar çok olunca gaviscon double action.

gaviscon double action'ın diğerlerinden bir farkı vardı diye hatırlıyorum, galiba yemek borusunu sıva gibi sıvıyordu, sadece yanmayı geçirme değil, en azından birkaç saat için koruyucu etkisi de oluyordu.

*yanlış hatırlıyor olabilirim.
  • la lykia  (22.02.22 15:18:28)
sabah uyaninca pulcet 40mg alarak gune basla

mide yanmasi falan kalmaz. duani alirim
  • nibba  (22.02.22 19:25:48)