5 dakikada bir saplanan diş ağrısı

hayatımda ilk defa denk geliyor. senelerce dişlerimde problem hep var olageldi ama bu ilk. 5 dakika boyunca gözlerimi yaşartacak kadar ağrıdıktan sonra bir anda kesiliyor.ne yapabilirim kısa vadede çözüm için? ya da bu tarz bir şeye ne sebep olur? ağrı kesiciler biraz bile fayda etmiyor

4 kanal tedavili diş sahibi olarak bu bana net bi şekilde (bkz: apse) ağrısı gibi geldi :) sabaha kadar apranax fort kullanım dozuna uyma şartıyla hafifletir. sabah ilk iş diş hekimi ziyareti :)

  • e mice  (17.02.22 00:13:46)
sadece su içince oradan soğuk su geçirince hafifleyip kesiliyor. apse mi dersin? ve bu saatte antibiyotik kim bilir nerde bulacağım..

  • kel aynak kusu  (17.02.22 00:15:52)
Trigeminal nevralji olabilir. Normal ağrı kesicilerle geçmez.
Dişten kaynaklanmadığını öğrendikten sonra Nöroloji'ye başvurmanız gerekir.
Şu anda ağrılı bölgeye ılık kompres yapabilirsiniz. Bazı kişilere soğuk kompres iyi geldiği gibi, tam tersine ağrıyı tetikleyebilir.
Avuç içiyle o bölgeye bastırabilirsiniz.
  • pro9it9is9  (17.02.22 00:20:46)
evde antibiyotik yok, yerine kullanıp verim aldığınız ürün var mı elde bulunabilecek?

  • kel aynak kusu  (17.02.22 00:32:05)
Kalçadan ağrı kesici iğne yaptırmanızı öneririm. Tarifinize göre sinirlere ulaşmış derin bir çürük var, yatar pozisyonda ağrı artabilir, yüksek yastık biraz yardımcı olabilir. Soğuk uygulama yardımcı olur. Kanal tedavisi veya çekim gerekebilir. Antibiyotik kullanmanız 2-3 gün arasında ağrıyı keser ancak tarifinize göre gerek yok. İşlem yapılabilir. Eğer çürük alan ulaşabileceğiniz bir yerdeyse kebapçılarda olan şekilde karanfili biraz ezip bölgeye yerleştirmek veya aktarlarda satılan karanfil yağı geçici olarak ağrı kesici etki gösterir

  • ats  (17.02.22 00:39:36 ~ 00:40:33)