Excel cahiline bi yardım eder misiniz?

Elimizde bir excel dosyası var bu dosyada bazı sütunları düzenlemem gerekiyor fakat çok fazla olduğu için tek tek yapmam aşırı zaman alıcak:(

Eklediğim resimde gördüğünüz dosyada örneğin sedimantasyon yazılı olan sütunda
SEDİMENTASYON 2694749 21/03/2017 6 - Yazıyor buradaki tüm yazılar silinip boşluklar dahil sadece 6 yazmalı. Tabii her kişinin değerli farklı olduğundan bazılarında 7 bazılarında 9 vs yazmalı. Yani sadece sondaki yazılar kalmalı. Bunları nasıl düzenlerim en hızlı?

Mobilden girdğim için yazım hataları için üzgünüm. Yardım edicek arkadaşlar lütfen aşırı cahile anlatır gibi anlatırsa sevinirim.

  • Boris  (09.02.22 20:59:30)
İlgili kolondaki bütün dataları her bir boşlukta yeni bir sütuna ayırırsak belki işini görebilir.

Sedimantasyon sütununu kopyalayıp farklı bir sayfaya al, sütunda yer alan bütün değerleri seçerek Data > Text to Columns seçeneğine tıkla. Ardından çıkan ekranda delimited seçeneğini tikleyerek sonraki adıma geç, sonraki pencerede delimeters başlığı altında yalnızca space seçeneğini tiklediğinda pencerenin altındaki data preview da çizgiler belirecek senin için uygunsa next finish yapıp işlemi sonlandır.

Finish yaptığında bütün datan her bir boşluk bazında sütunlara ayrılacak, "-" den önce gelen son sütunlar istediğin rakamlar olacak diye düşünüyorum
  • imumax  (09.02.22 21:10:50)
=sağdan ()
Ya da =right()

Diye bir formül var, onu kullanarak alabilirsin.
Mobilden yazıyorum, formülü arastirirsan kolayca yaparsın.
  • veritaslibertas  (09.02.22 21:11:17)
Hocam ben de mobil olduğum için nokta atışı tarif edemeyeceğim ama üst menüde data'nin içinde "text to columns" a tıkla, fixed with sec minik 1 ekranda nereden bolecegini çizgilerle gösteriyor o çizgilere Manuel de müdahale edebilirsin o ekranda ama büyük ihtimalle doğru keser.

Ayrı kolonlara ayırır bu işlem ihtiyacın olmayanlari silersin.
  • materyalist imam  (09.02.22 21:11:34)
Şöyle: streamable.com

  • himmet dayi  (09.02.22 21:14:26)