Jel bulasik deterjani alak mi?

Tablet kullaniyorum. Tek kisiyim o yuzden az bulasikla calisiyor makina. O yuzden jel almak daha mantikli gibi gelmeye basladi. Ne diyonuz?

elindeki tabletleri de ikiye bölebilirsin bıçakla

  • freebird5406_2  (09.02.22 11:24:07 ~ 11:24:23)
bu safakla tablet mi boleyim? kirmizi topu mopu var toz toprak bilmemne.

  • alperz  (09.02.22 11:28:33)
ben jel kullandım, bir sorunu yok.
ama tek de olsanız tasarruf için dolu makine çalıştırın, bekletebiliyorsanız dolmasını bekleyin.

  • veritaslibertas  (09.02.22 11:31:52)
Moruk çok kasma ya. 3-4 günlük bulaşığı biriktirip çalıştırırsan sudan, elektrikten ve tabletten de tasarruf edeceksin zaten. Boş çalıştırma makineyi.

www.n11.com

6-7 ay işini görür.
  • Arthur Dayne  (09.02.22 13:17:26)
youtu.be

TL:DW bulabilirseniz toz deterjan kullanın.

Ama ben şoktaki mintax dışında toz bulaşık deterjanı bulamadım, o da iyi yıkamıyor (anneme göre). Tablete geri döndük.

Pril gold genelde uygun oluyor, bazen kampanya denk gelince özellikle.
  • inheritance  (09.02.22 13:31:14)
Ben hep jel kullanıyorum. Hem daha ekonomik oluyor. Hem de tabletten daha kolay durulandığını düşünüyorum.

  • curukturpkokusu  (09.02.22 14:42:04)
abiler yarım yük poroğramında çalıştırıyorum zaten. ÇEVRECİYİM LAN BEN TAMAM MI?

  • alperz  (09.02.22 15:21:00)
turmepa'nın hem çevreci hem fiyatı uygun bir jel bulaşık deterjanı var, çoğu migrosta bulunuyor. tam istediğin gibi :
www.migros.com.tr

  • elvan abeyiylegezse  (09.02.22 16:08:02)
Tablet çok büyük ziyanlık olduğuna dair bir video izledim.

1. sebep ortalama bir su ve kirliliğe göre ölçeklenmiş olması tabletin
2. sebep ön yıkamada tablet kapağının açılmayıp tamamen duru su ile yıkama yapması.

Önerilen toz deterjan alıp kendinize göre hazneye koyup ayrıca bulaşık makinesinin kapağına da bir miktar koymak. Böylelikle ön yıkama da (kaba kirinin alındığı yıkama) deterjan ile yıkandığı için çok daha düzgün bir yıkama olmuş oluyor.

Daha da ucuz ayrıca toz deterjanlar ucuzluk marketlerinde bile mintax falan var.

www.youtube.com

~Aynı video gelmiş zaten :) Mintax toz en baba finish, fairy vs'den daha iyi sonuç verdi bizde bu arada.
  • hedep  (09.02.22 16:39:45 ~ 16:41:45)
kucuk makinam var ben tableti boluyorum. topu mopu umrumda olmuyor valla ortadan kabaca kesiyoruz kesme tahtasi ustunde.

ama bu aralar ben de tuz, parlatici filan aldim. jel veya toza gecme niyetim var bezdim bicakla tablet kesmekten. tabletten vzgeciyorsaniz bunlari unutmayin siz de. kireclenme icin tuz, tabak canaklarin kuru cikmasi icin parlatici elzem. (veya beyaz sirke kullaniyor bazilari parlatici yerine)
  • supergirl  (09.02.22 22:44:29)
tuz neyse de parlatıcıdan sonra durulama olmadığı için hiç kullanasım yok. bir kere denemiştim limonlusundan; her şey limon limon kokuyordu. kahve içiyorum limonlu falan. mercimek çorbası için ideal ama.

  • alperz  (10.02.22 07:45:24)
Jel daha az zarar veriyomus bardaklari cizmiyomus vs bir artisi da o diyolar

  • gunes123  (10.02.22 20:33:22)