İstanbul - Muğla uçak mı araba mı?

Milas'a gideceğiz, iki kişiyiz bir de kedimiz var. Orada araç var, ihtiyacımız olmuyor pek arabaya.

Uçak biletleri 300 lira civarı kedi için de para alıyorlar en son 100 lira gibi bir şeydi kesin zam gelmiştir. Havaş git-gel de artık bir masraf kalemi oraya da 100 lira gider en az.

Arabayla gidecek olursak da 1.2 Astra var. Uzun yolda sakin kullanırsam 4.5 litre yaktı en son gidişimde. Paralı yolu kullanma taraftarı değilim ama eski yol da çok yoruyor (tek şoförüm). Deniz otobüsü ile gidersem de 292 lira gösteriyor.

Sanki uçak çok daha mantıklı gibi ama yine de fikrinizi almak istedim :)

Mazot 15 TL. Yol geçişleri falan zamlı.

Bence uçakla 1 saate gitmek varken hemen hemen aynı masrafla 12 saat yol çekilmez.
  • Cesario  (03.02.22 18:45:52)
blablacar ile yolcu bulunup benzin masrafı azaltılabir.

  • high hopes of the sozluk  (03.02.22 18:51:21)
uçak ortalama 800 tl.

araba da minimum 600-700 tl gibi.

uçak da konforlu yol yorgunluğu olmaz. muhteşem bir fark yok arada. uçak tercih edilebilir.
  • jack lupino  (03.02.22 18:58:47)
Uçak. 1.2 araç ile o yol çekilmez.

Arabanızı gömmedim, Allah kaza bela vermesin. Yol o kadar düz iki, rahat şekilde 200 görmeyen araçla öyle yola çıkmak hele tek şoför zorlar dedim. 250 cc motosiklet ile bu yaz aynı yolu yaptım yani tecrübeyle sabittir.
  • baldan kaymak  (03.02.22 19:10:48 ~ 20:43:19)
baldan kaymak Arabayı niye gömdün şimdi :/ Benzin bu kadar pahalı olmasa giderim yine arabadan memnunum uzun yolda ✌️

  • chicha_v2  (03.02.22 19:30:41)
Uçak çok tantana gibi geliyor bana. Böyle bir mesafe icin dinlene dinlene araçla gitmeyi tercih ederim.

  • kaptankedi  (03.02.22 23:30:25)
Zaman farkı çok. Ben olsam uçakla giderim.

  • invictae  (04.02.22 13:45:30)