[]

chrome'da renklerin karışması?

şöyle bir şey oldu twitter profil resmim (resim yoktu normalde). başka sitelerde de bazı resimlerin renkleri karışıyor. neden olabilir?
 
teşekkür ederim, ama bende sayfayı yenileyince düzeliyor, bir daha yenileyince bozuluyor. öyle bir şey nedense.


  • bohr atom modeli  (30.01.22 19:40:13) 
masaüstü ise monitör kablosu ile oynamayı deneyin.


  • hayal fazlasi  (31.01.22 00:21:22) 
bilgisayarin ekran kartinin hafizasindaki bir ariza veya genel olarak anakart arizasi buna sebep olabilir. laptop ise asiri isinmadan olur genelde (zaman icinde isina soguya ekran karti cipi / anakarta ekran kartini baglayan lehimler zarar gorur), giderek kotulesir, sonra bilgisayar acilmaz olur.


  • robokot  (31.01.22 04:44:54) 
sadece browserda oluyor ama. normalde ekranda bir şey yok. ayrıca ekranda problem olsa sadece renk değişir. arkaplandaki beyazlık 0'larla dolu bir hale dönmüş. bunun lehimle falan alakası olduğunu sanmıyorum. büyük ihtimal yazılımsal.


  • bohr atom modeli  (02.02.22 12:52:14 ~ 12:53:18) 
chrome://flags/#enable-gpu-rasterization

adres satırına yukarıdakini yapıştırın ve gidin.
gpu rasterization adındaki değeri enabled ve disabled olarak değiştirerek deneyin.
emin değilim ama bununla ilgili olabilir.

değerleri değiştirdikten sonra da çözüm olmazsa default haline getirirsiniz tekrar.

muhtemelen @robokot'un dediğiyle ilgili bir durum bu. yazılımlar görüntüyü render etmek için gpu da kullanabilir cpu da. performans artışı için aynı anda da kullanırlar. o yüzden bir programda çalışıp diğer programda çalışmama olabilir.
  • dahinnotha  (02.02.22 14:09:03) 
teşekkürler arkadaşlar. chrome ayarlarda hardware acceleration açıktı kapayınca düzeldi direkt. internette buldum yanıtı.


  • bohr atom modeli  (02.02.22 19:07:45 ~ 19:08:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.