[]

kapalı havuz için bone

selamlar. daha önce bone kullanmadığım için bilemedim.

bir bez bone var, bir de silikon bir bone.
Farklarını sorduğumda birinde saçın ıslanmaz deyip geçtiler ama yeterli gelmedi.
saçımın ıslanıp ıslanmaması önemli değil de konfor açısından hangisi daha iyi sizce?
Saçım uzun biraz, silikon boneyi takıp çıkarırken dert olur mu bilemedim. Saçımı dümdüz edeceğine de eminim. Bir de kulaklarımın bone içinde kalacağını düşünürsek silikon yine düşündürüyor.

ek olarak, sakin bir semtte, nezih denilecek bir salonda, az kişinin kullandığı 1.5 klor, 7.4 ph, 28 derece sıcaklık + ozon teknolojisiyle temizlendiği söylenen kapalı havuzda bu veriler hpv mantar hebatit açısından "güvenli" demem için yeterli olur mu? Yoksa allaha mı emanetiz?

 
Bezi ilk defa duydum, ama silikon olanı uzun saçlı takmak çok zor hakikaten.


  • John Bloor  (25.01.22 15:10:42) 
Zevk için yüzüyorsan bez, müsabakalara hazırlanıyorsan silikon


  • Mirket  (25.01.22 15:24:08) 
bez daha rahat konforlu. bone ise takması vs daha zor ama saçı daha iyi korur.


  • jelly bear  (25.01.22 15:44:42) 
@jelly bear evet klorun saça zarar verdiğini de duydum. Yine de sanırım önce bez alıp deneyeceğim. yarım saatlik kullanımda ne kadar sorun olur bilmiyorum. Maksat oynayıp durmasın yüzerken rahatsız etmesin.


  • patronaj1  (25.01.22 15:55:51) 
bez alın geçin bence.

aradaki temel fark evet saçın ıslanmaması. kimi insan klorlu suyun saçına temas etmesini istemiyor, saçına zarar verdiğini düşünüyor. ben sık sık yüzüyorum. normal bonenin bir zararını görmedim kendi adıma.

bir de sürtünme katsayısı olayı var. silikonlar suda daha iyi kaydığı için profesyonel yüzücüler silikon kullanıyor.

ben decathlone'da incelediğimde görevli silikon boneyi saçlarım kuru iken takamayacağımı söylemişti. kendim ıslatıp takmalıymışım.

sürekli temizlenen havuzdan bir mantar ya da başka bir rahatsızlığın geçmesi zor değil mi? zaten uzun durmuyorsunuz havuzda, sonrasında da yıkanıp temizleniyorsunuz. ben bir rahatsızlık oluşturacağını düşünmüyorum.

bu arada nezih bir yerde olmasına aldanmayın, insanlar hijyen kurallarına pek riayet etmiyorlar. özellikle gieceğiniz yer otelse ve yabancı turistler geliyorsa.
  • dahinnotha  (25.01.22 16:48:37 ~ 16:49:08) 
uzun saç için özel bone de var, ben ondan kullanıyordum. şu üründen; www.uzayspor.com


  • marla is in my head  (25.01.22 20:58:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.