Avokado'yu nasıl yiyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?

Benim şu ana kadar deneyip sevdiklerim sadece peynirle ezip ekmeğe sürmek, normal salataya doğramak.

Başka neler yapabilirim? Siz nasıl yiyorsunuz? Hadi gelsin tarifler. :)

Danke.

dilimleyip bol limon ve tuzla yiyorum ufff

  • theseachange  (07.01.22 18:46:21)
- avokado, sarımsak, tuz az ceviz. Ezip karıştırıyoruz kızarmış ekmeğe sürüp yiyoruz.

-arkadaşım üzerine limon pul biber ekleyip üstüne yağda yımırta koyuyor. Efsane oluyor

-ben bazen çavdar ekmeği içine muz ile koyup tost yapıyorum

-bazen de ezilmiş avokado, üzerine biraz bal ile kahvaltıda yiyorum.

Fazla bi metod bilmiyormuşum be ya :)
  • photo85  (07.01.22 18:47:42)
Pesto sosunun içine katıyorum ben

  • jazzabel  (07.01.22 19:01:28)
bruschetta yapıyorum humus-avocado tost falan.

klibi bile var. neyse ki tadı bu şarkı kadar cringe değil ve güzel.

www.youtube.com
  • AlsterWasser  (07.01.22 19:09:44 ~ 19:44:54)
2 şekilde yiyorum.

Ezip:
1) limon + tuz + zeytinyağı
2) bal
  • do you remember me  (07.01.22 19:21:17)
Guacamole yapıp yeşil Doritos'la da yenebilir.

  • inawen  (07.01.22 19:43:56)
ben de ezip üstüne biraz limon/lime, ekmeğe sürüp üstüne de bir yumurta yapıyorum.

  • mirafiori  (07.01.22 20:19:18)
avokado + greyfurt salatada çok iyi uyuyor.

  • sahtepetrucci  (07.01.22 21:11:57)
en güzeli limon, karabiber ve tuzla ezmek bence.

  • contavolta  (07.01.22 22:54:33)
limon, tuz, pul biberle karıştırıp kızarmış ekmeğin üzerine +krem peynirle sürüp yiyorum ben

  • kornisch  (07.01.22 23:14:06)
tahilli kahvaltiliklar, misir gevregi falan ile yiyorum. yogurt ya da katkisiz visne suyu ekliyorum,

  • camussar  (07.01.22 23:20:55)
İnce dogranmis mor sogan + kup dogranmis avokado + hardalli vinaigrette (olculer degisebilir ama kabaca 2-3 yemek kasigi zeytinyagi, 1 yemek kasigi sirke ve yaklasik yarim yemek kasigi hardal) + tuz ve karabiber. İstege gore biraz aci da katilabilir (acisso, sriracha vb). Yagli et vb yemeklerin yaninda cok guzel salata oluyor.

  • gibicibicis  (08.01.22 00:01:30)
bir kere disarda mangalda hafif pisirilmis olani yedim superdi. Aynisini ben denedim ama birseye benzemedi. Nasil yapilacagini biliyorsan mangalda hafif pisirince de super oluyor..

  • cooperr  (08.01.22 00:27:39)
avokadoyu ezip birkaç dal kıyılmış maydanoz ve taze nane ekleyip yarım limon sıkıyorum. Çokk güzel oluyor, bayılıyorum ama üstteki tarifleri de deneyeceğim.

  • somethinginthewayshemoves  (08.01.22 00:50:06)