Covid belasından ne zaman kurtuluruz sizce?

Lanet bir virüsten kendimizi ve sevdiklerimizi sürekli sakınmaya çalışmadığımız, maskesiz, PCR'sız, karantinasız "tam normalleşme" dönemlerine ne zaman kavuşuruz sizce?

Kişisel tahminleriniz hangi yılın hangi ayları şeklinde olur şu an?

cok iyimser mi yaklasiyorum bilmiyorum ama 2022 sonlari diye dusunuyorum ben.

  • in vino veritas  (07.01.22 13:28:20)
Daha 3 sene surer bence.

  • divit  (07.01.22 13:28:47)
2024 olabilir

  • xiii  (07.01.22 13:37:13)
Omicron'la birlikte klasik gribe daha yaklaştı gibi sanki. Böyle devam ederse 2023 başları gibi rahatlarız gibi hissediyorum.

  • anatomik  (07.01.22 13:50:41)
Ben maskeden aşırı memnunum ya. Maske gitmesin bence ya da takanlara garip garip bakmasın ben maskeyle gezmeye çok okeyim ama kalabalıklar içinde çılgınca eğlenmeyi özledim.

Neyse konumuz o değil. İlk çıktığında 2023'e kadar sürer bu diyordum. Bence 2023 sonları.
  • matilda  (07.01.22 13:54:42 ~ 13:55:08)
omicron sayesinde 3 ay içinde. hes uygulamasında yoğunluk haritasını açın bakın; mezarlıklar dışında her yer kıpkırmızı. boşluk bile yok. şöyle bir herkesi dolaşacak ve sürü bağışıklığıyla oldu da bitti maşallah :)

  • kaptankedi  (07.01.22 14:03:39)
Bu bahar ve yaz ciddi rahatlama kışa girerken tekrar ufak bi yayılma derken 2023 baharında istiklal marşı ve kapanış.

~Kaynağımın olmadığını desteksiz salladığımı eklemiştim ama moderasyon silmiş o kısmı.
  • hedep  (07.01.22 14:14:29 ~ 17:04:01)
Hiçbir zaman.

  • jamiro  (07.01.22 14:32:31)
ülkelerin covid'e yaklaşımı çok farklı. böyle olduğu sürece en az 2025 diyorum.

  • makarnavodka  (07.01.22 15:06:58)
kaptankedi+1 benim gözümde bitti bu bile.

  • adivar  (07.01.22 15:28:41)
hatta biteceğine dair veri de var elimizde: aşılamada en geriden gelen illerimize bakın. Urfa, Diyarbakır ve Mardin. şu an en az vaka onlarda.

çünkü aşılamada geç kaldıkları için bir dönem korkunç yüksek oranlarda vaka açıklanıyordu. oradaki nüfusun neredeyse tamamı hastalığı geçirdi ve şimdi çok düşük seviyelerde.

istanbul ve şu an yüksek seyreden diğer şehirlerde de benzeri şekilde ilerleyecek işte.
  • kaptankedi  (07.01.22 16:06:25)
Grip , kızamık, çiçek yok oldu mu dünyadan?
Demek ki covidçik de hep var olacak. Eğer kızamık ve çiçek gibi bulaşı ve hasta olmayı engelleyecek bir aşı bulunmaz ise her zaman covide yakalanma riski her yerde var olacak. Adı pandemik değil endemik olabilir ama kimse 5 sene sonra bile ummadığın bi yerde covid olmayacağını garanti edemez.
Şu anki veriler ışığında covid kalıcı.
Ha devletler sıkılır hadi ölen öldü deyip salabilir herkesi ama bu covid hiç var olmamış gibi silinecek anlamına gelmiyor
  • photo85  (07.01.22 18:59:11)