30 liralık termos vs 200 liralık termos

30 liralık markasız olan termosum (1.5 lt), 200 liraya aldığım termostan (aladdin marka 650 ml) daha uzun süre sıcak tutuyor. Sebebi ne olabilir? Birisi 12 saate kadar tutuyor diğeri 4 saat. Hangisi normal?

markasızın markasını rica edebilir miyiz :)

bende daha küçük boyutlu 500mllik stanley var 3-4 saate kadar aynı sıcaklıkta tutuyor sonra azalıyor sıcaklığı hızlıca.

12 saat bana biraz yüksek geldi ama helal olsun tutuyorsa anormal ama güzel rakam 12 çünkü amacı zaten uzun süre sıcak tutmak.
  • biseysorucam  (07.01.22 11:35:23)
Aslında termos üretmek aman aman uzay teknolojisi zor bir şey değil, ucuz markalarda kalite kontrol yok ve her ürün birbirini tutmuyor.

Arada böyle çok iyi performans verenler olabiliyor, ama sorun sizin pahalı üründe aslında.

4 saat çok az bir süre, yalıtımı bozulmuş olabilir. Dışı ya da kapakları aşırı ısınıyor mu?

Garantisi varsa garantiye gönderilebilir.
  • John Bloor  (07.01.22 11:35:34)
sıcak içeceğinizi koymadan önce termosu sıcak suyla çalkalıyor musunuz?

  • harmanyeri  (07.01.22 11:59:46)
@john bloor, pahalı ürünü yeni aldım aslında. Alırken de ortalama 4 5 saat sıcak tutar diyordu. Yani bilerek aldım.

Ama diğer ürün 12 saate kadar tutunca garip geldi. Madem ucuzu bile böyle olabiliyor diğerleri neden olmuyor diye :))

Markasız olan buna benziyordu: ty.gl
  • kaptan maydanoz  (07.01.22 12:01:35)
Aladdin ithal termos değil mi? Ucuzu da yerlidir sanırım. Dolar kuru.

  • herzan  (07.01.22 12:11:43)
Cunku birisi 1.5 lt digeri 650ml.

Termos ne kadar buyukse o kadar sicak tutar.
Kucuk bardak termoslar genelde ise yaramaz.

Ikincisi o termos ucuz olsa bile ici strafor kapli yalitimi baya iyi aslinda.

Pahali termosa strafor kaplasalar insanlar kaziklaniyormus hissi yasar o parayi vermezler.
Onlar da yalandan celik vakum vs.. yapiyorlar.
  • divit  (07.01.22 13:35:35)