Gömlek üzerine bazı sorular

*kısa kollu gömleği neden erkeklerde garip buluyorlar? ben başlığı çok gülerek okudum, katılmıyorum da. sık sık giyerim kısakollu gömlek. (bkz: kısa kollu gömlek giyen erkek)

*fitness yaparken neden gömlek giymiyoruz? ben başta giyiyordum, sonra kollarım biraz şişti ve beni engeller hale geldiği için giymekten vazgeçtim. halbuki kolları daha geniş olup esneyebilen bir gömleğim olsa tercih ederdim (atlet > gömlek > tişört şeklinde rahatlık). varsa böyle bildiğiniz bir marka, önerebilirsiniz.

*benim giydiğim gömlekler hep pamuklu ve doğal. kumaşı yumuşak, tiril tiril, sıcakladığımda önünü açıyorum, sporda terlersem soyunma odasında çıkarmak kolay oluyor, vücuduma yapışmıyor. gece yatarken bile giydiğim oluyor. sabah uyandığımda üzerime alıyorum sabahlık gibi... türlü türlü kullanıyorum. bence tişört'ten daha az nazlı ve kullanışlı. teknik olarak zaten tişörtten farkı önünün açılabilir olması.

*tişört kumaşından gömlek olmaz mı, olursa nasıl olur?

gömlek ayrıca tişörte göre daha yakışıyor, özellikle de omuzu dar ya da vücudu cılız erkekler için.

görüşleriniz nelerdir?

başlıktaki yorumları okumadım ama şahsi görüşüm şu, kısa kollu gömlek otobüs şoförü imajı oluşturuyor bende. hepsi değil tabii. keten gömleklerde kısa kol güzel duruyor. bahsettiğim şey klasik gömleğin kısa kollusu.

  • mustafakesekci  (07.01.22 10:15:56)
Kadın & Erkek giyiminde bazı giysiler var, fit hatta biraz kaslı bir vücut istiyor. Erkekler için kısa kollu gömlek bunlardan biri . Eğer geniş omuzlar, sıkı kollar varsa, kısa kollu gömlek gayet iyi duruyor.

Ama kollar zayıf ve cılızsa çok iyi olmuyor. Sebebi kolları geniş biri giyince gömleğin kol kısmı o bölgeyi iyi sarıyor. Zayıf biri giyince dikkat edin kolda boşluk kalıyor. Aynı şekilde kilolu biri giyince de kollar boğum boğum oluyor.

Bizde de düzenli egzersiz alışkanlığı çok yaygın olmadığından genelde bir cılızlık ya da fazla kilo var.

yine aynı şekilde gömlek yakalı olduğu için, omuzları dar biri giydiğinde omuz çizgisiyle boyun arasındaki mesafenin kısalığı daha belirginleşiyor. Dikkat edin aynı sorun omuzları dar biri lacoste gibi yakalı bir tişört giyince de yaşanıyor.

yani fit değiliz genel olarak:) Çoğu insanda durmuyor kısa kollu gömlek. Yoksa yakışana yakışıyor.

Ekşi duyuru moda servisi iyi günler diler
  • anten  (07.01.22 10:17:39)
kisa kollu gomlek sadece clubbing ortamlarinda akar. yani yakasi falan boyle biraz cafcafli olacak, ayrica vertical cizgili kisa kollu gomlekler muthis oluyor.

kotu olan kisa kollu gomlekler berbat duz renklere (kahverengi, sari, khaki yesili gibi) sahip, regular fit olan, kollari da taaa bileklere kadar uzanan tarzdaki olanlar. kisa kollu gomlek ama kollari bileklere kadar uzaniyor. igrenc yani.

diger turlu kisa kollu gomlekte bir absurdluk veya iticilik goremiyorum. tam yaz aksami giysisi.
  • baldur2  (07.01.22 10:46:29 ~ 10:48:13)
Kosa kollu olup da kötü görünen gömlekler bildiğimiz kumaş pantolon üstüne giyilen gömlekler.

Gidip efil efil hawaii gömleğini de uzun kollu giyecek diiliz sonuçta.

Ama siz de abartmışsınız biraz, sizde sırf inat olsun diye kısa kollu gömlek takıntısı oluşmuş galiba :) gece yatarken de giyilmez yani, düğmesi falan rahatsız eder en başta :)
  • savidan  (07.01.22 14:56:49)
sporda gömlek nasıl tişörtten rahat olabilir? full likralı gömlekler var penye tarzı. ama gömlek olduğu için düğmeliler. düğmeli bir kıyafet sporda rahat olamaz diye düşünüyorum.

ayrıca yakışıklı ve vücüdun iyi değilse kısa kollu gömlek çok kötü durur.
  • paintov  (07.01.22 17:20:39)