Köpek maması ve ödül maması öneriler

Merhabalar 4 aylık köpeğim için royal canin mama kullanıyorum. Memnunum ama etrafta bulduğu herşeyi yiyor ve arada tüy kıl kusuyor :/ doymuyor mu acaba? mama öneriniz olur mu? Ayrıca ödül maması almak istiyorum kaliteli sağlıklı bir öneriye açığım.

merhaba,
etraftan kasıt nedir? sokakta falan mı evin içinde mi? hayvanlar genelde böyle şeylere meraklı oluyorlar ve yemek istiyorlar, aç olduğu için değildir bence bu.
ödül maması almanıza gerek yok. ödül maması, konserve mamayı cips gibi düşünebilirsiniz. arada şımartmak için verilebilir fakat bir faydası yok.
bu tip durumlar için ölçü kabı kullanabilirsiniz. köpeğinizin cinsine yaşına uygun ne kadar mama vermeniz gerektiğini öğrenip o ölçüde verin. muhtemelen doymama gibi bir durum yoktur :)
  • veritaslibertas  (14.12.21 08:32:06 ~ 08:39:48)
Daha aşıları tamamlanmadığı için hep evin içinde ama kilimlerin iplerini yiyor köftehor. Bazı komutları öğretmek için ödül maması yerine daha sağlıklı ne verilebilir peki?

  • Kat  (14.12.21 09:17:32)
Ben kendim yapiyorum.
Ton balikli;
youtu.be

Tavuk göğsü vs için;
www.dogtipper.com

Onun dışında genelde ödül olarak purina adventuros vermistik. Açıkçası purina proplan, hills, royal canin markalarinin ürünleri kalitelidir. Ama ödül mamalarinin birim fiyatına bakarsaniz cok pahali. Haliyle kendiniz yapmak mantikli ve köpeğinizin ne sevdigine göre yapabilirsiniz.

Bu arada egitimi desteklemek için mamayi tamamen kesip sadece ödül olarak verme yöntemleri de var.
  • logisticsmanager  (14.12.21 09:56:20)