Kürt Sorunu - Kitap

Arkadaşlar Merhabalar;
Aranızda, KÜrt sorununu anlatan, olabildiğince tarafsız bir kitap önerebilecek birileri var mıdır?

Yani ne Millliyetçilik hassasiyeti ile yazılsın, nede birilerinin sözcülüğümü yapsın kitap. Olabildiğince tarafsız bir kitap var mıdır?

Hasan Cemal'in Kürtler kitabı iyi bir başlangıç olabilir.

  • salihdt  (13.12.21 02:52:07)
Şu kitabı öneririm: Milada Dönüş: Ulus Devletten Devlet-Ulusa Türk ve Kürt Meselesinin Üç İkilemi, Murat Somer

Direkt Kürt Sorunu kitabı olmasa da bağlantılı kitaplar da tavsiye edeyim:

Aliza Marcus'un PKK'yı anlattığı kitabı: Kan ve İnanç

Kadri Gürsel'in PKK'nın elinde esir olduğu günleri anlattığı kitabı Dağdakiler.

Şu kitap çok iyi değildi ama koruculuk hakkında temel bilgiler vs için okunabilir: Devlet ve PKK İkileminde Korucular, Mehmet Seymen Önder

Taraflı bir kitap, daha doğrusu bir araştırma değil fikir kitabı. Apocu olmayan bir Kürt milliyetçisi olduğunu sandığım bir yazarın kitabı. İçinde ilginç şeyler var: Muhatapsız Savaş Muhatapsız Barış

Bu da aslında konuyla doğrudan bağlantılı değil gibi görünse de işin erlerle ilgili yönü için çarpıcı ve önemli bir kitap:Mehmedin Kitabı, Nadire Mater
  • perferil  (13.12.21 13:34:44)
www.idefix.com

nadir kitapta uygun fiyata 10-12 liraya var
  • freebird5406_2  (13.12.21 13:48:02 ~ 13:58:26)