Bekçiler kralındaki ismail hakkı kimdir?

Sb

Bebeğe koyduğu isim mi?

Eğer yönetmen/senarist bir gönderme yapmadıysa ben izlediğimde şunu anlıyorum;

Tüple ilgili isim türetmeye çalışırken, son anda normal bir isim veriyor bebeğe, gülümsetiyor.
  • John Bloor  (07.12.21 12:02:12)
Kemal Sunal filmlerinde dini yönü olan isimlere ilgili her daim tuhaf bir temas söz konusu.
Bu da ona benziyor.
apti (aslı Abdullah), Osman,
Tosun paşada ibram hitabı
Şaban'ı söylemeye zaten gerek yok
  • Erva  (07.12.21 13:35:54)
www.youtube.com

sanıyorum ki şudur:

www.cumhuriyet.com.tr

İsmet İnönü’nün Çok Partili Rejim’e geçmesi sayesinde iktidara gelen Demokrat Parti, Demokratik Rejimi geliştireceğine, Tek Parti Dönemi’ni mumla aratan baskıcı uygulamalara girişmiş ve Demokrasiyi katletmişti:
CHP’nin mallarına el koymuş, solcuları tutuklamış, Köy Enstitülerini ve Halkevlerini kapatmış, basın özgürlüğüne çeşitli sınırlamalar ve kısıtlamalar getirerek politikacıların ve bürokratların yolsuzluk ve hırsızlık haberlerine de yasak koymuştu.
Muhalefetteki sınırlı gücüyle kendi eseri olan Demokratik Rejimi korumak isteyen CHP, iktidar mensuplarının rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlık haberleri dolayısıyla yargılanan, yargılanacak olan basın mensuplarına iddialarını “İspat Hakkı” verilmesini istiyordu.
Demokrat Parti mensupları ise CHP’nin gazetecilere “İspat Hakkı” tanınması önerisine karşı çıkıyor ve karşı çıkmakla da kalmayıp bu öneriyle “İspat Hakkı mı, İsmail Hakkı mı?” diyerek alay ediyorlardı.
  • gabe h coud  (07.12.21 14:42:01 ~ 14:43:16)