Taharet musluğundan az su geliyor

Nasıl düzeltirim?

Her sorun gibi önce sorunun kaynağını bulmak lazım.

- Musluğun ağzı kireç tutmuş olabilir mi? Bu durumda kireç çözücü işe yarayabilir.
- Vanada bir problem olabilir mi? Bir gevşeklik vs var mı? Tecrübeniz yoksa tesisatçı yardımcı olabilir söküp kontrol etmek için.
- Diğer musluklarda da suda bir azalma var mı? Basınçla ilgili bir sorun olabilir.
  • nilmiye  (05.12.21 21:59:50)
gömme rezervuar ise taharet musluğunun bağlantı hortumu kıvrılmış/katlanmış olabilir.

  • xrated  (05.12.21 22:39:32)
gömme değil. diğer muslukların debisinde çok değişim yok sanki. bana mı öyle geliyor bilemedim. eski hallerini hatırlamıyorum :D

musluğun başını söktüm öyle açtım suyu yine az akıyor. iç kısımda bi sıkıntılar var gibi. flex kabloyu söksem mi ki :D
  • glamdr1ng  (05.12.21 23:25:30)
Flexin tesisata baglandığı noktada filtre dolmuştur.orayı sökün temizleyip tekrar takın.

  • duptıs  (06.12.21 00:01:13)
Suyun cıktıgı uç sökülebilir. Önce onu sök. Onun ucu kireç olmuş olabilir. O yokken aç bi bak. Ama bence sorun musluktan çıkan borunun rezervuar girdiği yerdeki bağlantı parçasında. Bana da oldu, youtube videolarında orayı gösteriyorlar.

  • ykyt  (06.12.21 10:20:47)
Kesinlikle kireçlenme ya da suyun içinden geçtiği borunun pasları, deliği kurcalayın düzelir büyük ihtimal.

Filtreli musluk ise filtreyi temizleyin +1
  • John Bloor  (06.12.21 10:55:31)
ileride başkasına da lazım olur diye yazayım :D flex hortumunun içi leş olmuş. pas mıdır tortu mudur sarı sarı. çöp şişi soktum çıkardım 1 2. giriş kısmını temizledim biraz. tomada böyle tazyikli su yok

  • glamdr1ng  (09.12.21 21:57:52)