buz pateni yapmış olanlar veya buz pateni sevdalıları

merhaba öncelikle tekerlekli paten kayabilen biri buz patenini yapabilir mi?
2. istanbul'da önerebileceğiniz kalabalık olmayan pistler nerelerdir.

Ben tekerlekli paten hiç bilmeden buz pateni yaptım. Yapılabilir ama buzun iyi olması lazım. Temiz bir buzda öğrenirsin ama buz temiz değilse takılıp düşersin.

  • dissendium  (03.12.21 15:10:23)
Ben küçükken tekerlekli patenle çok kayardım. üniversitedeyken buz pistine gittim ve neredeyse hiç düşmeden çok hızlı ve rahat kayabiliyordum.

  • veritaslibertas  (03.12.21 15:27:51)
(bkz: dekkistanbul)

  • kalp kadar temiz sayfa tesekkuru  (03.12.21 16:12:17)
İyi paten kayardım, buz patenini denediğimde de kayabildim ama ürkek tavşan gibiydim, yapabildiğim hareketlerin hiçbirisini yapamadım (ayağı diğerinin üzerinden atarak hız kaybetmeden dönmek, düz giderken ters dönmek, ters kaymak, sert duruşlar, slalom vs)

  • kimlanbu  (04.12.21 10:28:37)