Sinav bicepsleri calistirir mi?

Bu resme gore calistiyormiyor.

www.jumpusa.com

sizce?

Tesekkurler

o resim bence en çok etkilediği yerleri göstermiş bence.

  • poset  (06.06.10 21:31:02)
çalıştırıyorsa bile çok önemsiz derecede. bisepslere bir katkısı olmaz.

  • cro magnon  (06.06.10 21:31:57)
İlla ki çalıştırıyo ama gözle görülür bi etkisi pek yok.

  • wrench  (06.06.10 21:33:39)
Şınav çekerken ayak parmağının ucundakikas dahi çalışır.Ama her hareketin hedef bölgeleri vardır.Hedef bölgeler elbette diğer kas gruplarına göre daha çok çalışır.Resimdeki bölgeler gayet doğru.Bicepslerini geliştirmek istiyorsan avuçların sana bakacak tutuş şekilde barfiks çekeceksin.Ama en etkilisi ağırlıklarla çalışılan biceps hareketleri.

www.coopersguns.com
  • Evocati  (06.06.10 21:36:26)
bicepsleri bu calistirir

en.wikipedia.org

sinav pasif olarak calistirir cunku biceps dirsek eklemine bukulme hareketi yaptirir. yani sinavda asagi dogru inerken bicepslerin PASiF olarak calisiyo.
  • compadrito  (06.06.10 21:38:20 ~ 21:44:43)
Biceps'in görevi dirseği bükmektir. Şınav çekerken gerilim dirseği bükerken değil açarken (kendinizi yukarı iterken) oluşur, o yüzden biceps çalışıyor diyemeyiz. Biceps için dumbell ile çalışabilirsiniz.

  • crown  (06.06.10 21:41:04)
O sinavlarin hicbiri biceps calistirmiyor ki.. Resimlerde renkli bi biceps goremedim ben.. Ayrica sinav, kisisel deyenimlerimle soylim, biceps yani pazu icin ise yaramaz, ama ust vucudu, sirti, omuzlari, gogsu falan cok guzel calistirir.. Kocaman pazularim olsundiorsaniz Sinav bi ise yaramaz ama orada gosterilen hareketlerin her birini on kere yaparsaniz farki siz de gorursunuz.. Bencce agirliklarla gereksiz yere sismektense bunlar daha iidir..

  • kalim  (06.06.10 21:49:28 ~ 21:50:42)
biceps için itiş değil çekiş hareketlerini çalışmalısın. ha direkt biceps çalışıyım diyorsan zaten zibilyon tane hareket var. kısacası şınav itiş hareketidir ve triceps çalıştırır.

  • burbat  (06.06.10 23:33:53)
şınav daha çok triceps denilen kolun arka kısmındaki kasları ve üst gögüs-omuz kaslarını çalıştırır.

biceps için barfiks deneyebilisin.
  • orpheus  (07.06.10 05:47:54)