işe geç gitmek için yalanlar

neler söyleniyor alabilir miyim?

teşekkürler

hiç yalan söylemedim bu amaçla, ama geç gittiğimde gerçek sebepleri şöyle olmuştu: eğitime katılmak, nüfus müdürlüğüne gitmek, kargo şubesine gitmek, devlet gezi yıl dönümlerinden tırstığı için taksim metronun kapatılmış olması. kullanmak isteyen bunları yalan olarak da kullanabilir tabii. geçen gün bi arkadaşım da "hastayım galiba" deyip test olmuş işe gelmemek için. bu şu sıralar çok sık kullanılıyor olabilir, o yüzden öncesi iyi oynanmamışsa yemezler.

  • erenderk  (22.10.21 21:06:34)
Benim de işe geç giderken gerçek nedenlerim:

Bankaya gitmek
Arabanın altını sürttüğüm için kontrol amaçlı servise götürmek
Eczaneye uğramak
Eczaneden ilaç alıp eve anneme bırakıp öyle ofise geçmek
  • la lykia  (22.10.21 21:28:00)
bu işin ustasıyım :)
ama yanlışlıkla 6 kere yirmi yaş dişi çektirince foyam ortaya çıktı ehehehe :)
-trafik var, kaza oldu, yolda köpeğe çarptım, onu veterinere bırakmak zorunda kaldım
-daireyi su bastı yalnız yaşıyorum usta bekliyorum alt kata su sızıyor
-galba ateşim var test sonucum 2 saate çıkacak nolur nolmaz diye bekliyorum
-üst kattan daireme su sızdı boya vs tamir lazım bunun için usta vs gelecek kapıyı açmak zorundayım
-çocuğun veli toplantısı var
-çocuğun okulundan çok acil çağırdılar
-alt kattaki kimsesiz teyzenin evinden çığlıklar geldi polisi ve çilingiri aradım
-benden başka kimsesi olmayan yaşlı amcam aradı kapı kilitli kalmış çilingir lazımmış adamcağız tek yapamaz vs
-yurt dışından nişanlımın ailesi sabaha karşı uçakla indi onları karşıya bırakıp dönüyorum yoldayım
  • photo85  (22.10.21 21:36:32)
Dişçiye gittim deme direkt iş görüşmesi olarak algılanıyor

  • esinikaybetmiscorap.  (22.10.21 21:48:03)
Bizim isyerinde bir arkadaş her ay birini öldürüyordu. Sulalede adam kalmadı.

  • stavro  (22.10.21 22:13:10)
Ben bir defa uyuya kaldim demistim ama aslinda arkadasimla bulusmustum.

  • hot potato  (22.10.21 22:15:12)
-Kargoya uğradım; gerçekten de tek yaşadığım için kargoları şubelerden alıyorum mecbur
-banka
-sağlık ocağına gittim
-pttye uğradım
  • sanguine  (22.10.21 22:30:05)
biraz konumunuza durumunuza bağlı. eski şirkette açıklama yapıyordum ama tecrbübe kazandıkça duruma göre özel işim var diye çıkıyorum. kafa durumuna bağlı olaraktan bazen ne yapacağımı söylüyorum. tabi gerektiği zamanlarda. her zaman değil.

  • morcivert  (22.10.21 23:34:06)
Anneyi, babayı veya başka birini hastaneye götürmek.

  • sevilen progressive türkücü  (23.10.21 00:42:12)