B12 vitamini hakkında

Doktor b1+b6+b12 tablet olarak satılan B12 tabletlerinden reçete etti.

Metilkobalamin b12 dil altı formu elimde var, aynı işlevi görür mü?

Ek olarak devlet hastanesinde kan tahlili yaptırdım. Devlette D vitamini ölçülmüyor mu?

Yaşa orantılı ve kullandığınız diğer ilaçlara orantılı olarak değişir. İğne formunda alıp ilk 5 gün peşpeşe, sonra 5 hafta peşpeşe sonra da 5 ay peşpeşe yaptırmanız daha faydalı olur. Tablet çok etki etmiyor. Etse de dediğim gibi yaşınız ve kullandığınız binilaç varsa sürekli, bunlar B12 etkisini azaltıyor.

  • dakota  (21.10.21 15:22:17)
B12'nin bu formunun en işe yarar formu olduğunu okumuştum, ama b1 ve b6 hakkında fikrim yok, onlara da ihtiyacınız varsa belki sadece b12 işe yaramaz.

D vitamini artık sağlık ocaklarında ölçülmüyor, devlette var bildiğim ama yazılmamış olabilir, ya da gittiğiniz hastanede ölçülmüyor olabilir .
  • hair freak  (21.10.21 15:26:43)
D vitamini ölçümünü her branş isteyemiyor artık ve isterken de bir gerekçe belirtmek gerekiyor. İstek yapılmamıştır.
Konu B12 eksikliği ise en uygun yol iğne ile tamamlamak.

  • pro9it9is9  (21.10.21 17:58:54)