[]

Dosya ve Klasör İsimleri En Fazla Kaç Karakterden Oluşur

Ladies and Gentlemen

Verileri bilgisayarın belleğinden harici hard-diske aktarırken dosya, klösör isimleri uzun olduğu için sürücüye kopyalamadı. Neden bu hata iletisini alıyorum?

Harici cihazlara veri transfer gibi işlemlerde, dosya klasör isimi maksimum kaç karakter olabilir?

Bilgisayar üzerinde dosya ve klasör isimleri maksimum kaç karakter olabilir?for your information...

 
çok uzun dizinden de kaynaklı olabilir. şurayı okuyun: docs.microsoft.com


  • malheiros  (15.10.21 10:57:21) 
Bu soruyu google'a yazsan 5 saniyede cevabını bulursun.

Dosya sistemine göre değişkenlik gösteren bir durum dosya adı karakter sınırı.

Bir de tekil dosya olarak düşünmemek lazım. Dosyanın veri yolunun tamamı için 260 karakter sınırı var. Yani atıyorum C:\Users\Zemun\Desktop\Klasor\AltKlasor\dosya.txt dosyası için toplam karakter sayısı 49 olarak hesaplanır. Dosya adı + veri yolu karakter sayısı 260'ı geçerse işlem durur.

For your information.
  • himmet dayi  (15.10.21 10:57:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.