[]

Excel'de Yön Tuşları ile Hücre Değiştirmek

Ladies and Gentlemen,

Excel'de hücre içi yazma modunda iken diğer hücrelere yön tuşları ile geçebilmek için bir klavye kısayolu mevcut mudur?

TAB tuşu ile sadece sağ taraftaki hücreye geçebiliyorum. Tüm yönlere geçebilecek bir klavye kısayolu arıyorum.

For your information.

 
enter'a basınca bir alt hücreye geçiyor, sonra yön tuşları normal çalışıyor?


  • kobuzchu kiz  (14.10.21 15:07:18) 
yazma modundayken:
enter: aşağı
tab: sağ
shift+tab: sol
shift+enter: yukarı

herhangi birini yaptıktan sonra yazma modu kapandığı için yön tuşlarıyla hareket edebilirsiniz. öbür türlü yazma modundayken yön tuşuyla hareket bildiğim kadarıyla mümkün değil.
  • anonim yazar  (14.10.21 15:14:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.