[]

Ne zaman işe başlayabilirsiniz?

İK lar neden iş görüşmelerinde başlıktaki soruyu soruyorlar daha ilk görüşmede? Zaten aşağı yukarı belli değil mi önceki çalıştığım şirketteki ihbar sürem. Asıl ne gibi bir cevap duymak istiyorlar bu soru karşısında ?
 
Bazen bazı pozisyonların dolması için deadline olur, o tarihte veya öncesinde başlayamayanları sürece dahil edip vakit kaybetmek istemezler.

Herkes her zaman ihbar süresinin hepsini çalışmıyor. 6 hafta ihbarın vardır ama 2 hafta çalışıp çıkmana izin verir bazı şirketler. Bunu bilemez, bunu yapmak ister misin onu da bilemez.

Bazı durumlarda sırf çalışan daha erken işe başlasın diye ihbarını doldurtmayıp çıkacak tazminatı karşıladığımız oluyor. Bunu yapmaya gerek duyacaksam önceden bütçe onayını almam lazım, ne kadar erken bilirsem o kadar iyi.
  • Bruce  (07.10.21 09:34:43) 
en erken ne zaman başlayabileceğini öğrenmek


  • bir soru sorcam  (07.10.21 09:36:56) 
belki hemen çıkamazsın diye soruyorlardır. konuştunuz ettiniz e hadi jimy seni işe aldık dediklerinde üç hafta içinde mi çıkacaksın yoksa sen aslında yılbaşı olarak mı düşünmüştün nereden bilsinler.


  • bohr atom modeli  (07.10.21 10:13:58) 
bazen @bruce'un dediği gibi deadline oluyor. bazı şirket hiç ihbar kullandırmaz bazısı kullandırır... bazen ihbar bitti eski şirketten ayrıldın ama 2 hafta kafa izni yapmak isteyebilirsin. pek çok ihtimal var.


  • canercuxy  (07.10.21 10:26:43) 
İhbar sürenden izin süresini düşebilirsiniz, birikmiş iznin varsa hiç ihbarın bile olmayabilir bunu bilemez karşıdaki İK. Kendi tarafları ve departmanın planlamasını doğru düzgün yapmak için soruyorlar.


  • lutfen onume park etmeyiniz  (07.10.21 14:41:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.