Gözüme bir şey oldu :( [kaşıntı, hafif şişlik)

Dün gece göz pınarı civarında kaşıntı vardı, sabunla yıkadım ve yattım.
Sabah kaşıntı ile uyandım. Göz altım hafif şiş, göz pınarımda kaşıntı devam ediyor, çok rahatsız hissediyorum.

Kızarıklık yok. Alerji gibi hissediyorum, başka ne olabilir, nasıl müdahale edebilirim?
Yeşil çay demleyip pamukla silmek iyi gelir mi?

Yastığını yıka, poşet çayı sıcak bir şekilde gözünün üstüne koy 10 dakika bekle. 1-2 güne geçer.

  • kapitalist gerilla  (02.10.21 08:58:50)
Kirpik dibinde sorun olabilir mi? Bebe şampuanı ile kulak çubuğu ya da bir pamukla kirpikleri yıkamayı da deneyebilirsiniz. Doktor söylemişti. Gerçi sabunla yıkamışsınız ama normal sabunsa yaktığı için yazdım. Bunu daha sık ve yakmadığından daha detaylı yıkayabilirsiniz diye ekliyorum. Göz kuruluğu da olabilir.
Ayrıca kapitalist+1

  • epitaf  (02.10.21 10:29:03)
Acile git bence.

  • komando kani var bende  (02.10.21 10:35:56)
Sanırım arpacık çıkmış. Araştırdığım kadarıyla hastanede bir müdahalede bulunamazlar. Çay pansumanına devam ediyorum, ayrıca enfeksiyon için bir göz damlası soracağım eczaneye. Başka fikri olan varsa okumak isterim, teşekkürler.

  • hadi ya la  (02.10.21 15:10:27)
çare
(bkz: terramycin)

  • komikolmakuzen  (02.10.21 18:34:36)
Aylar önce aynı paniği ben de yaşadım. arpacık olabilir. Papatya çayı iyi geliyor. Alerjiden ya da stresten çıkıyor. Eğer geçmezse mutlaka doktora görün ilerlemesi sorun yaratıyor. bir de bebe şampuanı ile gözlerini yıka. çok geçmiş olsunn.

  • Corpsebridee  (02.10.21 18:42:23)