konuşurken insanların gözüne mi bakıyorsunuz?

ben oldum olası kimsenin gözüne bir saniyeden fazla bakamıyorum konuşurken. gözlerine bakınca dikkatim dağılıyor ama herkes işin normali bu diyor? ben öyle yüzlerine genel olarak bakıyorum:d ille de göz olsun diye bir çabam yok. siz bakıyor musunuz öyle aralıksız?

Genelde bakıyorum, asıl bakmayınca dikkatim dağılıyor. Bazen karşındakine seni dinliyorum mesajını iyice vermek gerekiyor, o zaman daha uzun bakıyorum.

  • Bruce  (23.09.21 20:53:11)
Gözüne bakıyorum ama bi o gözüne bir bu gözüne

  • elorelia  (23.09.21 20:53:48)
eğer "şu an karşımdakinin gözlerine bakıyorum" diye içinden düşünce geçiyorsa, yani o an kendin hakkında farkındalığın varsa dikkatin dağılıyor ama kendini konuya, sözlere, muhabbete kaptırmışsan hiçbir şekilde dağılmıyor dikkatin. gözlerine bakmıyorsan nasıl iletişim kuruyorsun ki insanlarla? garip gelirdi bana açıkçası :/

  • ahm1  (23.09.21 20:55:21 ~ 20:55:37)
göz teması kurmak demek insanların gözüne kilitlenmek değildir zaten

  • freebird5406_2  (23.09.21 20:59:32)
@ahm1, bana da gözlerinin içine içine bakmak garip geliyor:d dizi/film izlerken insanlara nasıl bakıyorsam öyle bakıyorum yani. orada da kimsenin gözünün içine bakmıyorum, normal konuşurken de. öyle yüzlerine genel olarak bakıyorum. sanırım tam yüzlerinin ortasına odaklanıyor gözlerim:d

  • sana bir sarki yazdim fernando  (23.09.21 20:59:44)
Güzel kadınsa oyle yapıyorum.

  • stavro  (23.09.21 21:00:12)
ben konuşurken, karşımdakinin gözlerine bakarak konuşurum.

karşımdaki konuşurken, sözlerin çıktığı dudaklara odaklanır gözlerim.

kendimi bildim bileli bu şekilde.
  • jonas  (23.09.21 21:01:25 ~ 21:02:41)
Dudaklarına bakıyorum. Öpmek istiyormuşum gibi olabiliyor fazla bakınca, biraz tehlikeli.

  • anarsika  (23.09.21 21:03:20)
Valla ben komple tüm yüzü inceliyorum. Gözler, ağız, dişler özellikle. Düzgün mü, temiz mi diye benimkilerle karsilastiriyorum: D sonra mimikler, göz hareketleri, kacingan ya da kendinden emin tavırlar vs. Bunlar hep yüzden okunuyor ya:/ Yani bakıyorum. Ama sohbeti boşsa daha uzun bakıyorum çünkü söyledikleri gereksiz geliyorsa dinlemekten vazgeçiyorum bir noktada:/

  • Amaranta ursula  (23.09.21 21:12:59)
Sevdigim ve ozel insanlarin gozune bakiyorum. Digerlerinin hayir.

  • balpolen  (23.09.21 22:16:16)
@sana bir sarki yazdim fernando: anladım. o kadar tuhaf değilmiş. ben de kafanı başka yere çevirerek konuşuyorsun sandım :)

  • ahm1  (23.09.21 22:28:26)
asla bakamıyorum ya. Hatta normalde çok hızlı konuşurum ama birinin gözünün içine bakmaya çalışsam konuşacaklarımı düşünmeye ve yavaş konuşmaya başlıyorum IQ'um geriliyor sdhhsd

eğer konuştuğum kişi hoca falansa genel olarak yüzlerine bakıyorum ama arkadaşım falansa sağa sola bakıyorum genelde :( belli bi tanışıklıktan sonra da açıklıyorum insanların gözlerine bakamadığımı.

Hatta bu ve bunun gibi birkaç özellikten dolayı birkaç yıldır hafif derece otizm spektrumunda olduğumu bile düşünüyorum :d
  • nundu  (23.09.21 23:07:14)
genel bakıyorum işte yüzüne. zaten belli bir mesafeden geniş açıdan sadece yüzüne odaklanıyorum. sadece gözlerine odaklanacak kadar yakın mesafe durmuyorum insanlara. korona var

  • Hallegadola  (24.09.21 11:08:28 ~ 11:08:38)