mobilyacıya tv sehpası yaptırdım, hüsrana uğradım

bi mobilyacıya televizyon sehpası yaptırdım ama 2 maruzatım var.
1) rafı yanlş yerleştirmişler gibi.. altı daha uzun, üstü daha kısa olması gerekiyordu çizime göre.

2) sehpanın alt bölümlerini açık bırakmışlar. hakkaten çizime göre öyle ama televizyon sehpalarının altı kapalı olmaz mı?

NOT: çizim ve yapılan sehpa fotoğrafını ekledim.

bi de; bunlar bana fatura falan da vermediler.

bir foroğraf atarsanız daha iyi fikir üretebiliriz, hukuken özel yapım bir ürün olduğu için ve ürün yapılmadan taslağa onay verdiğiniz için bu noktada hukuken yapacak bir şey yok maalesef... Fatura konusunda ise vergi dairesine şikayette bulunabilirsiniz.

  • apocalipy  (21.09.21 09:51:33)
vergi dairesine de sikayet etseniz, adamlarla tartissaniz da sonucta o sehpa duzelmez. Hem begenseniz adam yine fatura vermese sikayet etmeyecektiniz, begenmeyince neden sikayet ediyorsunuz ki adam zaten resimde olani yapmis.

Dolayisi ile adamlarin huyuna suyuna gidin, bir sekilde ayni tahtadan bulmalarini fln saglayin
  • oscar  (21.09.21 10:13:22)
Simdi gordum fotoyu, ayni renk tahta kalmamis garip zaten bu boya. Kalmamis degil yani. Sadece kapaklari boyatmak zor gelmistir, boyaci sirf bu renk icin ugrasmak istemeyebillir. Ya yanina bir sey daha yaptirin ayni renk hepsini boyasinlar, ya da 3 5 daha fazla teklif edin

  • oscar  (21.09.21 10:15:37)
Boya değil bence kaplama o, aynı renk sunta kalmamış da olabilir. Çok dandik olmuş geçmiş olsun. Asla daha önce yaptığından emin olmadığınız bir şeyi yaptırmayın bi daha.

  • ekaterina  (21.09.21 10:36:30)
dediklerini yaptırabilirsin ama extra masrafı olur
mdf değilse 800 biraz çok ama max. 200 ver şunları yaptır

sehpanın en altına komple kapatsın yani üstüyle altı aynı olsun
ortadaki rafı senin istediğin hizaya alsın
sehpanın tabanına yüksek istersen ayak, yoksa 1-2 cmlik plastikler var onlardan taksın

kapağa gelirsek sürgülü yapabilir ama kullanışsız olur
normal 2 tane kapak ekleyebilir
arkasını da ince levhayla kapatsın
bunlara da max. 250 ver
  • bir soru sorcam  (21.09.21 11:03:08 ~ 11:03:40)
bana üst kisimla alt kismi karistirmislar gibi geldi.

  • durgunfoton  (21.09.21 11:48:38)
moralinizi bozmak istemem ama rengi de kendisi de çok kötü. bunu eve götürmek yerine orada bırakın hiç uğraşmayın.

alıp götürürseniz her gördüğünüzde siniriniz bozulur.
  • nuisance  (21.09.21 12:13:55 ~ 12:14:17)
bu renkli mdf kaplama, boya değil.
renkli levha olarak satılıyor.
zaten arkada panelden kalan parçalar da var.

rafı yanlış yerleştirdikleri gibi, ortadaki bölmenin de olmaması gerekiyormuş.
yani hem raf mesafesi hem de ortadaki bölme yanlış.

edit:
bel vermemesi açısından koydukları parça mantıklı ama bunu yapmadan önce söylemeleri gerekir.
bir de, siz altı açık çizmişsiniz.
yani bu tip siparişler verirken "zaten böyle olur" diye düşünmeden, detayıyla çizmek gerekiyor.
  • blatta hiberna  (21.09.21 12:18:19 ~ 13:02:31)
O uzunlukta tek parça mdf'yi ortasına destek koymadan yapsalar sehpa ortadan bel vermeye başlar kısa zamanda, onu çok doğru yapmışlar.

Çizimdeki ölçülerinizi okuyamıyorum ama siz altı açık çizmişsiniz, onlar da öyle yapmış, bence orada bir yanlışları yok. Tek sıkıntı rafın yüksekliği. Aynı MDF'yle alt tarafını da kapatsınlar, sonra tepetaklak çevirin, böylece raf da istediğiniz yerde olur, mis gibi kullanırsınız.

Edit: Ayak yapılacaksa ya da plastik destek konacaksa ortadaki parçanın altına da koymak lazım. Dört köşe + ortadaki parçanın ortası olmak üzere 5 ayak yeter mesela.
  • kobuzchu kiz  (21.09.21 12:59:08 ~ 16:13:56)
^^
ters çevirerek çözülüyormuş
ben tekrar rafın yerini değiştirmekle uğraşmıştım ;(
pratik zekanızı tebrik ederim
  • bir soru sorcam  (21.09.21 15:54:25)