Ekşi Duyuru 12439 bug ile açıldı

Son 1 haftadır ekşi duyurunun arka fonunda çalışan kodlarda 400e yakın değişiklik yapmak zorunda kaldım. Bunların çoğunu test edebilecek zamanım olmadı. Sorun bulursanız adres barı ile ekran görüntüsünü compumaster@eksiduyuru.com adresine gonderirseniz cok sevinirim. Performans sorunlari vs de gorurseniz haber verin lutfen.

Bilenen sorunlar (cozumu kisa zamanda gelemeyebilir).
- Arama tamamen bozuk.
- Eskiden istatistiklerde grafikler vardı, onlar grafik motorunun uyumsuzluğundan sizlere ömür.

git linkleri ve eksiduyu.ru kısa linkleri çalışmıyor.

örnek:
eksiduyu.ru

(git: 1495952)
  • himmet dayi  (19.09.21 16:38:30 ~ 16:38:41)
Duyuruya eklenen görseller eskisi gibi sağ üstte durmuyor. Direkt açılıyor ve görselin çözünürlüğü sayfadan büyük ise sol taraftan dışarı taşıyor. Daha doğrusu küçük resim çözünürlüğü belirlenmemiş. Yüklenen görselin çözünürlüğü neyse direkt o şekilde görünüyor duyuruda.

örnek: www.eksiduyuru.com

ekran görüntüsü: i.ibb.co
  • himmet dayi  (19.09.21 16:49:11 ~ 16:52:46)
Chat butonu ekşi sözlük kullanıcıları için login sayfasına yönlendiriyor (otomatik login olmuyor, es kullanıcıları için login zaten yok.), internet kullanıcıları için de hatalı bilgi girdiniz uyarısı veriyor. şifremi unuttum bölümünde de hatalı bilgi girdiniz uyarısı veriyor.

  • himmet dayi  (19.09.21 16:59:13 ~ 17:02:25)
kayıt esnasında şu şekilde: i.hizliresim.com

üyelik onayı için gelen linkle tıklayınca da şu şekilde: i.hizliresim.com

hatalar söz konusu.
  • yviene  (19.09.21 18:40:51)
beta çalışmıyor.

  • alkolik imam  (19.09.21 19:29:57)
Hocam themeforest'tan duzgun bi tema alip da basip gecsen keske?

Ne arsiv, ne duzgun bi altyapi var su an. Nedir bu inadin mirim?
  • brkylmz  (19.09.21 21:39:14)
himmet +1
duyuruda bir gorsel ekliyse gercek boyutunda aciliyor ve tum ekrani kapliyor

ornek www.eksiduyuru.com
ekran goruntusu: prnt.sc

himmet'in ornek verdigi duyuru silindigi icin eklemek istedim ayni bug'i
  • exlibris  (19.09.21 23:35:33)
kolay gelsin, zor bir süreçtir eminim. compumaster atlamış olabilir diye düşünüyorum. bence gördüğünüz sorunları gizli sekmede de deneyip onun ardından mail atın. çünkü kullanılan eklentiler(reklam engelleyici vs.) bazı şeyleri(örn açılır kapanır pencereleri veya bazı menüleri, tuşları) etkileyebiliyor.

  • golgi aygıtı  (19.09.21 23:47:43)
Gorsel sorununu cozdum. Eski gorsel bozukluklarini duzeltmedim ama.

  • compumaster  (20.09.21 07:22:16)
Chat duzeldi.

  • compumaster  (20.09.21 09:00:47)
eksiduyu.ru duzeldi.

  • compumaster  (20.09.21 09:05:36)
Mesaj yeşili yanmıyor. Ayrıca bana gelen iki mesajda bug var. Açmama rağmen sürekli okunmamış görünüyor ve açtığım zaman boş görünüyor.

Elin değmişken mobile arama butonu da eklesek ne güzel olur be :)
  • burty  (20.09.21 17:44:41 ~ 17:46:21)
giriş yaparken ekşi kullanıcısı iseniz basınız kısmından giriş yapıyoruz ya...

oradan diğer fasilitelerin olduğu sub-etha'ya geçiyoruz. sözlük açılmış oluyor yani. onun yerine doğrudan buraya yönlendirme olsa olma mı?
  • istanbul gecesi  (20.09.21 17:54:45)
Mesajlar kutusundaki bir takım mesajlar silinmiş. Benim kişiye gönderdiğim ilk mesaj duruyor ancak devamı yok. Geri gelecek mi?

  • elorelia  (20.09.21 18:22:00)
- mesaj atılmıyor. gönder'e basınca buton pasif olup kilitleniyor. giden kutusunda gitmiş gibi başlığı çıkıyor, ama içi boş. karşı tarafa da aynı şekilde başlığı gidiyor, tıklayınca boş. yeşili de yanmıyor.

- "ayarlar" butonu yanındaki ispiyon butonu yok (mod ekranı).
  • kibritsuyu  (20.09.21 19:25:11)
mesaj yeşili yanmıyor

  • veritaslibertas  (20.09.21 22:24:45)
Mobilde beta ekşiduyuru’yu duyuru silmek için kullanıyordum. Açılmıyor.

  • die so slowly  (21.09.21 02:55:42)
- Pek gelişkin duyuru arama modülü toptan iptal. hiç gelişmemiş arama modülü olmuş, neyi arasak yok ööle bi' şey diyor.

- mesaj yeşili yanmıyor.

- gelen mesaja tıkladığımızda açılmıyor.
  • issiz karga  (21.09.21 05:33:44)
- mesaj yeşili yanmıyor. +1

- gelen mesaja tıkladığımızda açılmıyor. +1
  • put it in your appropriate place  (21.09.21 21:29:54)
gelen mesaja tıkladığımızda açılmıyor. +1

  • sttc  (21.09.21 22:38:57)
Gelen mesaja tıkladığımızda açılmıyor +1

  • westblack  (21.09.21 23:06:29)
Cevap yazinca gönder dedikten sonra sayfa gönderiye'de kalıyor. Sayfayı yeniledikten sonra cevap görünüyor.
Şöyle:
imgyukle.com
  • Amaranta ursula  (22.09.21 01:40:59 ~ 01:42:42)
Mesaj yeşili hep yanıyor. Bug'da kalmış mesajlar var. Açmama rağmen boş görünüyor ve sürekli okunmamış görünüyor.

  • burty  (22.09.21 02:56:56)
@burty, o normal zamanda da ara ara olan bir şeydi. o mesajı silince düzeliyor diye hatırlıyorum. sürekli tekrar etmiyor sorun.

  • veritaslibertas  (22.09.21 10:19:51)
Mesaj olayı çözülmüş sanki. Bende yanmıyor yeşil

Bi an komple kapandı sandım siteyi. Teşekkürler
  • tamamhosdiyonda  (22.09.21 11:22:10)
mesaj yeşili yanmıyordu, şimdi de yandı sönmüyor. giriyorum, bir tane okunmamış gibi gözüken bold mesaj var, tıklıyorum boş. tıkladım diye okunmuş da olmuyor. mesaj hala okunmamış gibi bold, yeşil hala yanık.

  • kibritsuyu  (22.09.21 15:42:17)
'moderasyonu uyar' fasilitesi düzgün çalışmıyor. önceden onaylandığında üstte yazı çıkar ve pencere otomatik kapanırdı. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi oluyor. Duyurunun kendi sayfasına gidip (duyuru no'ya tıklayarak) aynı işlemi yapınca "zaten uyarmışsın" diye yazı çıkıyor.

  • himmet dayi  (22.09.21 19:01:53)
himmet dayı'nın bahsettiği şeyin karşı tarafı da çalışmıyor. yani moderasyon tarafına gelen bir uyarı (ispiyon) da yok veya gözükmüyor. ispiyon kutusu boş.

  • kibritsuyu  (22.09.21 19:39:32)
mesajlarıma gelen mesajı göremiyorum

  • emir135  (23.09.21 01:49:43)
Mesajlardaki bug'i buldum ve duzelttim.

  • compumaster  (23.09.21 07:06:48)
Mobilde, hesaptan cikis yapilamiyor.

  • ahm1  (24.09.21 21:41:44)
eksiduyu.ru yine patlamış. dolayısıyla git linki de.

  • himmet dayi  (25.09.21 18:09:52)
Mesajlarda referans olarak yazılan duyuru numarasına tıklayınca bu siteye ulaşılamıyor deniyor.
Misal kişinin mesajı (git: 15...) ile başlıyor. Numaralı duyuruya tıklayınca açılmıyor.

  • Amaranta ursula  (25.09.21 21:45:03)
arama modulu hala patlak hocam.

  • cooperr  (26.09.21 15:14:53)