furminator sadece ölü tüyleri mi alıyor yoksa kisaltma da yapıyor mu

5 aylık goldenim var bu ürünü kullandıktan sonra tüyleri kisaldı gibi geldi bana göz yanilsamasi mi bilemedim

Göz yanilsamasi olabilir. Kendi köpeğimde kisaltma yapmadı.
Ama haftada bir furminator gun asiri tarama.

  • logisticsmanager  (25.08.21 00:06:30)
Furminator zorlayınca normalde kopmayacak tüyleri de topluyor. Çok abartmamak lazım yani furminator ile tararken. her bölgeden 2-3 defa geçmek yeterli. Sürekli furminator ile tarayayım, hiç tüy dökmesin etrafa diye bir şey zaten yok. Tüylerde kısalma değil de azalma olmuştur. Makas gibi kesmiyor ama o bölgede tüy azaldığı için size kısalmış gibi görünmüş olabilir.

  • himmet dayi  (25.08.21 00:12:53)
Kısaltma yapmıyor.

  • veritaslibertas  (25.08.21 01:11:57)
aynı şeyi ben de düşünmüştüm ama sonra tam da yukarda himmet dayının dediği gibi olduğumu anladım

  • rentts  (25.08.21 06:16:33)
Golden’ım 3 yaşına girecek. 2,5 sene evvel ilk heves aldığım furminator’ü iki defa kullanıp attım. İyi ki de öyle yapmışım. Bebekken uzamamış tüylerini bile yolan bir alet, şimdi upuzun olan tüylere neler yapmaz… şimdi tarak başlıklı fırça kullanıyorum. Üşenip kendi saçlarımı taradığım fırçayı kullanıyorum bazen. Onun da çok hoşuna gidiyor, mayışıp kalıyor.

  • the she ronin  (25.08.21 08:46:08)
@the she ronin, alet "yolan" ve uzun tüylere bir şey yapacak bir alet değil. furminatörün olayı dökülmeye yüz tutmuş ölü tüyleri toplaması. siz aleti yanlış kullanmış ya da sahtesini almış olabilirsiniz. furminatör piyasada neredeyse orijinalinden bile ayırt edilemeyecek kadar sahtesi bulunan bir ürün.

  • veritaslibertas  (25.08.21 09:03:10)
@veritaslibertas Almanya’dan almıştım. Kısa tüylü köpeklerde daha başarılı olduğuna şahit oldum. Klinikte başkaları tarafından kullanımını da gördüm. Benim gözümde yüzeysel bir alet.

  • the she ronin  (25.08.21 09:52:21)