E ben tekrar himym’a başladım :/

Merhaba.

En sevdiğim dizi how i met your mother.

Lost, prison break, the walking dead bayıla bayıla izledklerim.
Got u okuduğum için dizisini benimseyemedim.

İstiyorum ki karakterleri seveyim, çıtır çerezlik olsun ama eğleneyim de. Ya da komedi değilse de hikayeye kapılayım o yarım saat.

Friends fanları kızmasın ama 4-5 bölüm izledim himym’dan sonra ama maalesef devam edemedim.

Beraking bad de izledim birkaç bölüm, sanırım tam adamcağızın palazlanacağı zamanda bıraktığım için kapılıp devam edemedim. Sizce deneyeyim mi tekrar izlemeyi?

Başka diziler de var izlediğim tabii ama ben en çok himym’a benzesin istiyorum. O olmazsa the walking dead’e benzesin.

Ya da apayrı şu dizi var aaa izlemedin mi derseniz ona da bakarım.

Tam uyuyacakken aklıma geldiği için dağınık yazmış olabilirim, okuduğunuz için teşekkür ederim.

himym 2. turdayım. breaking bad'e devam etmenizi öneririm. Komedi olarak da seyretmediyseniz brooklyn nine-nine

  • faithless  (16.08.21 01:23:45)
benim ilk izlediğim yabancı diziydi himym. 3 kere falan izledim. ama friendsi de 3 kere izledim. onu da çok sevdim.

onun harici komedi olarak sırasıyla
the office (ilk sezonda pes etme sakın) - izlediğim en iyi komedi dizisi
brooklyn 9-9
big bang theory öneririm.
  • jelly bear  (16.08.21 01:36:10)
Bahsettiklerinizin hicbirini acikca 5-6 bölümden fazla izlemedim.

Su hayatta ben bunu kesin yeniden izlerim dediğim diziler;
Justified
Bosch
Mindhunters
Psych
The wire

Onun dışında hastasi olmasam da sevdiklerim;
Burn notice
Ncis
Scrubs
  • logisticsmanager  (16.08.21 01:38:41)
eşim de friends'in 2-3. sezonuna kadar sizinle aynı fikirdeydi. şimdi hmym'mı friends mi diyince friends diyor. güzel dizidir friends, devam ederseniz çok seversiniz.
onun dışında ben lucifer'a başladım, sevdim bayağı

  • matilda  (16.08.21 01:51:03)
@matilda +1

Friends'in handikapı eski olması. 3 5 bölümde alışamaman çok normal. Biraz daha zaman verirsen himym seven biri olarak sevmeme ihtimalin olduğunu düşünmüyorum.

Komedi olarak modern family de severim. Married with Children döneminden Ed O'neil hayranı olduğum için bende yeri bambaşka.
  • materyalist imam  (16.08.21 02:00:44)
seinfeld. sanırım 5 kere baştan sonra izlemişimdir. şu anki sitcom'ların temelini oluşturan bir dizi bana kalırsa. espriler ve dumurluklar şu zamana kadar halen güncel.

birde the office var. 3 kere izlemişimdir.
  • false pretension  (16.08.21 03:15:06 ~ 03:16:53)
The it crowd -- komedi dalında

OZ (the oz diil) --- kesinlikle izlemelisin dalında

Fleabag --- kadınlar için güzel dizi dalında

Brekin bede 4 kez basladim. Sonuna geldim. Hala "ne zaman sevicem" diye bekliyorum
  • abuzer  (16.08.21 06:56:06)
breaking bad'in ilk birkaç bölümü sıkıcıdır zaten, devam etmeniz lazım.
sonradan açılıyor.

bunun dışında şu anda izlediğim schitt's creek'i önerebilirim.
çok sevdim :)
ilk birkaç bölüm "abartılı mı, komik mi, nedir?" diye düşünürken, sonra kahkahalara boğdu beni açıkçası.
çok eğlenceli bence yani, çerezlik dediğiniz için size uygun olabilir.

seinfeld, will and grace, modern family, two and a half men de öneririm tabii klasikler olarak.
  • blatta hiberna  (16.08.21 09:45:25 ~ 09:46:40)
ben de senin gibiydim, biraz itelersen friends çok iyi gidiyor. ben 2. sezondan sonra alıştım ve çok sevdim.

  • veritaslibertas  (16.08.21 09:49:23)
The it crowd.

Breaking bad ilk 6-7 bölüm kanser hastalık falan geçiyor, sonra adam niyeti bozduktan sonrası güzel. Yani 7. Bölümden falan başla gitsin ama mutlaka izle derim.
  • Kahir ekseriyet  (16.08.21 10:23:48)
Modern Family

  • black holes in the sky  (16.08.21 10:28:28)
himym tarzı dizilerin çoğu eski; o yüzden ısınmak zor. friends'i ben de aynı arayışla 1-2 bölüm izleyip bırakmıştım defalarca. sonra başka bir denememde, heralde ruh halim uygundu, çok hoşuma giderek sonuna kadar izledim. ikisini karşılaştıranlar bence sadece birini izlemiş bunların. ikisi de tema olarak aynı, farklı özellikleri olan bir grup arkadaşın günlük rutinlerini anlatıyor. konu o kadar genel ki insanların bu kadar kıyas yapmaya girişmelerini anlamıyorum.

bu ikisi arasındaki süreçte beğenerek izlediklerim şöyle; two broke girls, big bang thory, young sheldon, modern family.

modern family özellikle favorim. hala dönüp dönüp izliyorum rastgele bölümler şeklinde.

biraz bu konseptin dışına çıkarsanız jane the virgin var. bu da latin amerika'nın kültürünü temel alan bir çeşit komedi. ben izlerken eğlenmiştim. zaten karikatürize olan pembe dizi senaryolarını biraz ironik ama kabullenici bir şekilde tiye alıyor. bir çeşit latin amerikalıların "evet bazen aşırı dramatik olabiliyoruz nolmuş yani" demeye çalıştığı bir dizi.
  • akhenaten  (16.08.21 11:06:49 ~ 11:12:15)
himym da 2 kez izledim ama friends i rastgele açıp izlemelerle beraber cok daha fazladır. fanı değilim ama iddia ediyorum friends’e bi şans daha verirseniz sonra gelip duyuruya teşekkür edersiniz:)

onun dışında office, modern family, parks and rec, b99, scrubs +1
  • i think therefore i am  (16.08.21 11:25:58)
Friendse kesinlikle devam. Himym hastası biri olarak hiç sevmemiştim başlarda ama 3.sezondan sonra bırakamadım.

  • sta  (16.08.21 11:44:19)
brooklyn nine nine ve scrubs.

himym, friends ve bahsettiğiniz diğer dizileride (walking dead dışında) izleyen biri olarak bu ikisini epey seviyorum. scrubs'ın tek kötü yanı yüksek çözünürlüklü hali yok maalesef.
  • shadowfollower  (16.08.21 12:21:12)
Yaaa hepiniz harikasınız. Ne güzel ayrıntılı ayrıntılı anlatmışsınız <3
Tamam, friends i iki sezon öflesem de izleyeceğim. Sonrasında da artık sarmazsa vedalaşırım ama umutlandım.
Ardından brooklyn nine nine a yükseldim.
Sonrası için de bolca öneri vermişsiniz zaten, hepsine bakacağım.
Çokl teşekkür ederim canım duyurum.
  • somethinginthewayshemoves  (16.08.21 12:32:09)
Coupling (ingiliz versiyonu)

Seven çok sever(en sevdiğim komedi dizisi), kimine fazla edepsiz veya yapay da gelebilir. Birkaç bölüm izle bak.
  • nhk ni youkosu  (16.08.21 12:56:35)
bence himym ile en yakın olanlar:

it crowd
office
big bang theory
brooklyn 9-9
how to sell drugs online (fast)

komedi haricinde suits ve blacklist izleyebilirsin

ama tüm diziler için ortak önerim, en azından 3-4 bölüm dişinizi sıkın. biraz dizi yoluna girsin, karakterleri tanıyın, sonra mecbur izliyorsunuz. hangi dizi unuttum, "ben bu diziyi neden izliyorum" diye çok sordum kendime ama öyle böyle izledim diziyi (sonradan hatırladım dizi : unbreakable kimmy schmidt)
  • co2s2  (16.08.21 14:01:09)
friend
fleabag
b99
modern family
office
good place
the marvelous mrs. maisel

hepsi de cidden sürükleyip kalkamayacağınız diziler

harikaharikaharika
  • chanandler bong  (18.08.21 16:00:44)