[]

Şarkı Telif Hakkı

Merhaba Arkadaşlar,

Instagram'da türkülü, şarkılı şeyler paylaşıyorum. Ama çoğu zaman paylaşımlarım telif hakları yüzünden kaldırılıyor.

Tiktok, Instagram gibi uygulamalarda (story vb.) şarkılar mevcut. Bunlara müsaade ediliyor.

Uluslararası yasalara göre bir şarkının kaç saniyelik yada dakikalık kısmı telif hakkı kanunu ihlal etmez?

Teşekkürler.

 
Kesin bilgim yok. Ama "telifli şarkı kaç saniye" diye arama yaptım. youtube üzerinde 5 saniye diye yazıyor. shiftdelete sitesinde 5 saniyeydi. 10 saniyeye uzatıldı diyor. İlk sonucun kendisinde Otuz saniyeden kısa ise en fazla %10 uzunlukta olabilir yazıyor.


  • ceyhan prensi adana  (08.08.21 10:32:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.