[]

Excel'de İlk Üç Satırı Dondurmak

Merhaba arkadaşlar Excel'de uzunca bir liste oluşturdum. Lakin bir sorunun üstesinden bir türlü gelemiyorum.

Excel'de ilk üç satırı dondurduğumda istediğim gibi satırlar üstte sabit kalıyor. ama satırların altındaki diğer 10 satır da hiç değişmiyor.

Tam olarak istediğim ilk üç satırı dondurmak diğer alt satırların akıcı bir şekilde aşağıya kayması.

Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler.

 
Bu dondur butonuna bastığında en son hangi kutu içinde olduğunla ilgili bir durumdu.
Ben de deneme yanılmayla yapıyorum.

İlk üçünün donmasını istiyorsan 4. kutunun üzerine tıklayıp sonra bölmeleri dondur dersen olabilir.

Emin değilim ama bir dene bakalım.

orada bir şey yazmana gerek yok. A sütunu 4. satırdaki kutuya bir kere tıkla yeter.
Sonra dondur.
  • mutekebbir  (05.08.21 10:48:28 ~ 10:49:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.