yatirimlik ev

ayni muhit ayni ozelliklerde evler. oturulmayacak, sadece kira geliri icin. ikisinin de kira carpani ayni veya cok yakin.
bir yandan 8-9 yaslarinda
diger yandan 2-3 yaslarinda evler.
aradaki fark ortalama 30-40 bin lira civarinda. daha genc olan evi mi almak daha mantikli?

Önemli olanan içinin durumu. Yani 20 yıllık ev vardır sıfır tadilat ister, 5 yıllık ev vardır içine 50 bin harcatır. Eşit koşullada ise ben 30-40 bin verip 2-3 yıllık ev alırım zira 30-40 bin aradaki yaş farkı için düşük bir meblağ.

  • giovanne  (30.07.21 08:09:30)
kiraya vereceksem kiracının da kullanmasını hesaba katarak daha pahalı ve daha temiz yerine aynı kirayı getirecek 8 9 yıllık evi tercih ederdim.

  • entellektuelmankurt  (30.07.21 09:31:17)
içerideki masrafta önemli olmakla birlikte eğer eski ile yeni arasında çok büyük kira farkı yoksa eski olan evi alırdım.

  • xiii  (30.07.21 10:29:15)
Yatırımlık ev konseptine hiç anlam verememekle birlikte kişisel olarak, birim maliyet getiri oranına bakardım ben olsam. Bir de yatırım geri dönüş süresi değerlendirilebilir.

Tabii ülkemizin bir deprem bölgesi olduğunu da unutmamak lazım. Yatırım diye alınan evin bir anda Allah korusun kullanılamayacak kadar hasar görme riski de var.
  • anten  (30.07.21 11:17:04)
bugün yatırım için alıyorsun, 3-5 sene sonra başka bir yatırım için satmak istersin. Alan kişi de oturacaksa, her zaman daha yeni evi tercih eder. 30-40bin çok büyük bir rakam değil, içinde tadilat gerekmiyorsa yeniyi tercih ederdim.

  • vampir akrep  (30.07.21 11:17:30)