[]

Evin mutfağına klima takmak

Merhaba,

Mutfağa klima taktırmayı planlıyoruz. Mutfağa takılan klima işe yarar mı? Yemek pişmesine vs etki eder mi? Samsung'un wind-free modelleri varmış onlara mı yönelmek gerek? Yaklaşık 7-8 metrekare mutfak için 9000 BTU yeter diye düşünüyorum, önereceğiniz model var mı?


 
Hangi markaya baksam servisi kötülenmiş.


  • edaddy  (29.07.21 15:31:56) 
söz ettiğiniz kapasite7-8 m2 kare için yeterli olabilir ancak. mutfakta olacak diyorsunuz.

bu noktada bir çok ısı yayan kaynak var. ocaklar, fırın. bunların yaydığı ısıyı watt cinsinden formülünüze ekleyip hesabı o şekilde yapmak gerek diye düşünüyorum.

mutfakta tv varsa o da bir ısı kaynağı.

ortamda bulunacak kişi sayısı, camların büyüklüğü, hangi cephe olduğu, vs. detaylı olarak hesaplamazsanız alacağınız klimanının performasından memnun kalmadığınız gibi boşuna çalıştırmış gibi olacaksınız.

oturup hesaplamadım ama 7-8 m2 bir oda için söz ettiğiniz değer kurtarabilir fakat mutfak için aynı şeyi söyleyemem. (eğer rahat rahat oturmak istiyorum diyorsanız)

siz tüm söz ettiğim faktörlerin ortama yaydığı ısıları watt cinsinden araştırın. hesabınızı ona göre yapın.
  • draconas  (29.07.21 15:47:03) 
mutfakta klima verimli olmayabilir. 7 8 metrekareye 9bin btu yeter.


  • mikahakkinen  (29.07.21 17:14:20) 
Bizimki tam ocağın karşısındaki duvarda olduğundan yemek pişmesine engel oluyor. Bu yüzden kapatıyoruz. Diğer duvarlarda da olsa etkiler diye düşünüyorum.


  • pro9it9is9  (29.07.21 20:17:30) 
Wind free annemde var geçen yılalmıştı, servis aa bu model teni, ilk kez monte ediyoruz deyip heyecanla fotoğraflamıştı :) dedik inşallah becermişlerdir ama becermişler, sorun çıkmadı -henüz-
O salonda kullanıyor, yeterli buluyor salonu için ama kaçlık onu hatırlamıyorum.
Güzel cihaz bence bizde toshiba var, ondan da memnunuz ama wind free daha sessiz bence.
  • somethinginthewayshemoves  (30.07.21 01:07:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.