[]

Kedim bu aralar çok kusuyor

Bir problem olabilir mi yediklerini haftada bir çıkarır oldu. Çok da tüy döküyor malt yalatıyorum kusmasın dışkısıyla çıksın diye ama işe yaramıyor tüyden mi kusuyor acaba? Besinleri öğütmeden kalıp şeklinde çıkardı bu sabaha karşı mesela. Çok mu mama veriyorum gramaj olayına mı geçsem koydukça önüne yiyor çünkü.
 
gramajla verin bir süre isterseniz. bazen çok hızlı yediklerinde yediği gibi çıkartıyorlar. kontrollü verip gözlemleyin.


  • veritaslibertas  (29.07.21 10:40:23) 
Koydukça önüne yiyor diye mamayı dayamayın. Tabi ki gramaja göre vermeniz lazım. Demek ki fazla geliyor şu an


  • elorelia  (29.07.21 10:40:46) 
evet tüyden.
şu aralar kusma dönemleri.
tüy çıkartmadan önce birkaç gün içinde birkaç kere kusması normal.
  • blatta hiberna  (29.07.21 10:56:25) 
Diş etlerini yada ağzının içini kontrol etmekte fayda çünkü problem varsa çiğnemeden yutar mamayı haliyle kusmaya sebep olur.


  • Uncle Sam  (29.07.21 11:04:45) 
çiğnemeden yutuyor olabilir. (diş, diş eti, boğaz, yumuşak doku kontrol edilebilir çiğnemeden yutuyorsa.)
bir anda çok fazla yiyor olabilir. (az mama koymak gerekir.)
malt biraz dandiktir, işe yaramıyor olabilir. (başka marka denenebilir.)
tüyleri maltın yetmediği kadar çok ve uzun olabilir. (başka bir sağlık problemi yoksa tek mevzu tüy uzunluğu ise tarayarak daha az tüy yutmasını sağlamak gerekir. eldiven ya da furminatör güzeldir.)
gereğinden fazla tüy döküyorsa, tüylerde kıtıklar olmuşsa, bölgesel dökülme/kelleşme varsa veterinere gitmek gerekebilir.
  • ofelia  (29.07.21 12:13:59) 
ben grmaj hesabi yapmadan vermistim ilk sahiplendigim ay ama hic de oyle kusmadilar. 2 kedim var ve marttan beri sadece 1 kusmuk gordum evde.

bska bir sorun olabilir. bu kadar kusmak normal degil.

param olmadigi icin 2 aydir malt alamiyorum ama kedilerim buna ragmen kusmuyor.

bence veterinerinize bir danisin.

gecmis olsun.

gramaj hesabi icin hassas tarti onerebilirim. dara da aliyor. fiyati da uygun. isteyenlere ozelden atabilirim. :)
  • batlegolas  (29.07.21 14:53:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.