[]

Messi mi Ronaldo mu

Ronaldo'nun bir belgeseli vardı, karanlıkta da topa vuruyordu vs. Bu tarz belgesele konu olmak aralarındaki rekabette öne geçirir mi Ronaldo'yu? Yani Ronaldo daha iyi olduğu için mi o belgesel yapıldı? Ayrıca Zlatan yakın mi bu iki top tepiciye? Futbolu takip etmiyorum ama merak ediyorum bu konuyu.
 
messinin de belgeseli var. belgesele konu olunca daha iyi olunmuyor ki.
bu arada messi mi ronaldo mu diye sorarsan aşağıda her ikisinin fanboyları kapışırlar. kapışma seyretmekten keyif alıyorsan sözlükteki başlığı bul ve oku.
zlatan ibrahimovic de büyük futbolcu ama messi ve ronaldo kadar efsane değil. messi ve ronaldondan önce de zidane ve diğer ronaldo efsaneleri vardı. eskiler bu ikisini daha çok beğenir mesela.
  • dafuq  (29.07.21 09:45:30) 
Renault Megane mi Ford Focus mu diye sormaya benziyor bu.
İkiside aynı segment, aynı işi görüyor. Konfor, ekonomi, güvenlik, yol tutuş vs. diye karşılaştırıldığında ikisininde birbirine üstün ve düşük yanları var.
Kimisi Renault sever ve seçer kimisi Ford.
Ben karşılaştırma yapmak yerine ikisinden de keyif alma taraftarıyım.
  • etna  (29.07.21 09:58:31) 
ronaldo'dan kasıt, brezilyalı "gerçek" ronaldo'ysa ronaldo.
yoksa, messi.

  • pangea  (29.07.21 10:00:49) 
yav ne gerçek ronaldosu bırak bu işi ihtiyar


  • karpuzcu  (29.07.21 11:03:20) 
Subjektif bir gerçeklik söz konusu olamıyor mu bu tarz kıyaslamalarda? Birinin kupası daha çok o zaman o daha iyi diyemiyoruz değil mi bireysel bir oyun olmadığı için bu futbol?


  • Fusha  (29.07.21 12:06:25) 
Ben messi izlemeyi seviyorum. Bana da ronaldo mekanik geliyor izlemeyi sevmiyorum.
Ayni şekilde hayatimda izlemeyi en çok sevdiğim futbolcu ronaldinho.

Bunun subjektif bir tarafı olamaz. Ama bu mantıkla misal Messi'de 6 tane yılın futbolcusu ödülü var ronaldo'da 3 tane. Ha bana göre bunlar çok önemli şeyler değil.
Misal ronaldo'da kupa fazla ama o farkli takımlarda oynadı. Messi sirf la liga. Messi'de misal 10 tane var ronaldo'da 2 tane. Ama şampiyonlar ligi ronaldo'da 5 tane Messi'de 3 tane.

Ikisinin yanina yaklasabilecek futbolcu yok. Eski ronaldo, ibrahimovic, pele, maradona falan onlarla alakasi yok yani sirf eski futbolcu diye böyle yapılıyor.
  • logisticsmanager  (29.07.21 12:32:32) 
hangisi daha iyi futbolcu dersen tartışmaya açık olabilir birebir aynı şartlarda kıyaslanmaları zor olduğundan(takım arkadaşları farklı vs. sonuçta) ama hangisi daha iyi sporcu diye sorarsan açık ara ronaldo tabiki. messi fiziksel olarak çok daha gerideyken ronaldo gibi biriyle kıyaslanabiliyorsa futbol yeteneği muhtemelen daha iyidir ama ronaldo fiziksel üstünlüğüyle totalde bence daha iyi. messi yetenekte 1 birim öndeyse ronaldo fizikte 10 birim önde.

ronaldo benzer seviyedeki başarı için daha fazla emek vermiş elde ettiği başarıları çok daha fazla haketmiş biri bence.
  • konetsu  (29.07.21 12:47:24 ~ 12:48:48) 
messi saf yetenek, ronaldo hırsın ve çalışmanın güzel bir örneği.

yani bu doğuştan zeki olup başarılı olmak mı, yoksa çok çalışıp başarılı olmak mı sorusuna benziyor bence :)
  • rose parks  (29.07.21 13:32:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.