Yurtdisi is cv

Merhaba, kendi alanimda yurt disinda is bulma konusunda faydali oldugunu dusundugum sertifika kazandim. Simdi gerekirse 100 tane bile olsa tum islere basvurmak istiyorum. Mulakat tecruebsi bile yeterli su an icin. Ancak cv konusunda tr’de ise basvurdugum cv iyi midir? Europass mi kullanilmalidir? Yurtdisi is basvurusunda kabul gormus cv template ornegi iletebilirseniz cok cok mutlu olurum. Simdiden tesekkurler!

Hangi ulkeler oldugunu yazarsaniz ona gore tavsiye gelir. Yurtdisinin tamami ayni degil.

  • hot potato  (22.07.21 23:48:50)
Haklisiniz yazdigimi sandim atlamisim. Avusturya, Almanya, Fransa, ispanya, portekiz gibi ulkeler oncelikli hedefim.

  • austenn  (22.07.21 23:53:29)
Europass.

  • heartwork  (22.07.21 23:57:34)
Vallaha ben Türkiye kullandığım düz cv ile is buldum Fransa'da. Ilk işim en ünlü fmcg firmalarindan biri, diğeri 20 milyar dolar ciroluk teknoloji firmasi.
Su an actigimiz ilanlara gelen cvlerin europass ile alakası yok. Gelenlerin yüzde 95'i aha bunla geliyor;
gss.gs
  • logisticsmanager  (23.07.21 00:34:20)
Logisticsmanager +1
Europass abartılıyor bizim ülkede, belirli bir standardı sağlıyor ama asgari gereklilik değil. Ben de yurt dışı bir sürü başvuru kontrol ediyorum, europass çok az. cv/resume template diye aratınca çıkan generic taslaklar iş görür. Sürekli kovalayacağım diyorsan novoresume'den üyelik alabilirsin.

  • Bruce  (23.07.21 02:09:58)
Ben her yerde europass kullanıyorum, ABD'de bile

  • howfaristhesky  (23.07.21 02:44:47)
Europassı gömmüşsünüz de yukarıdaki arkadaşın yolladığı template zaten europassın nerdeyse aynısı.
Neyse bence de europass çok profesyonel durmaz. Fakat buradaki gibi net, iş tecrübelerinizi daha öne çıkaracak bir format iyidir.
Linkedin hesabı önemli.
Her işe ayrı motivasyon mektubu hepsinden daha önemli.

Kolaylıklar.
  • rewlack  (23.07.21 09:25:24)