Ehliyete basvuracak acemi için duz vites mi otomatik vites ehliyeti mi?

32 yaşindayim ama daha once sofor koltuğuna oturmuslugum yok o kadar araba surme bilgisinden yoksunum (trafikte araba kullanmaktan korkuyorum açıkçası daha once almama sebebim bu). Kurumsal yerlerden iş teklifi var ama ehliyet istiyorlar biraz mecbur kaldim almaya. Duz+otomatik ehliyeti ve otomatik ehliyeti ayri ayri alınabiliyor galiba. Duz vites olayi biraz kompleks geliyor el koordinasyonu sıkıntili olan bana. ogrenebilir miyim yoksa direk otomatik alsam ne olur?

düz vites araba kullanmayacaksan otomatik al.

ama lazım olur öğreniyim diyosan da normal manuel al. öğrenirsin çok büyütülüyor araba sürme olayı.
  • jelly bear  (11.07.21 16:42:09)
Kurumsal şirketler manuel araç da verebilir. Bu yüzden manuel araç için almak daha mantıklı.

  • pro9it9is9  (11.07.21 17:09:08)
Adam sana düz vites aracı verirse ne olacak? Bilmiyorum diyemeyeceğine göre düz vites al. Otomatiği sonra da öğrenirsin.

  • dissendium  (11.07.21 17:11:02)
Bizim sirket kendi sinavini duzle yapip sonra rastgele araba veriyor.

Duz sinavini gecemezsen otomatigi de vermiyor.
Sinava arabayla gittigim halde zor gecmistim.
  • divit  (11.07.21 21:26:15)
Kesinlikle düzle al. Tutarsın bi özel hoca bi kaç günde halledersin. Zor değil düz kullanmak, ehliyeti alınca otomatik kullan bi şey olmaz.

  • zimbirik  (11.07.21 21:41:45)
dehb olmama ragmen ilk seferde sinavi gecmistim. alistiktan sonra vites, debriyaj zor gelmiyor. ancak rahat oldugu icin su an otomatik vites kullaniyorum. 32 yas bir sey ogrenmek icin cok gec degil, pratik yaparak alisirsiniz. basarilar.

  • yine de donuyor  (11.07.21 22:35:07)