[]

Bidonda bekleyen benzinin kalitesi düşer mi?

Beş litrelik dandik bir benzin bidonum var. Arada bir scootera benzin alırken onu da dolduruyorum, bir iki hafta bekletip motora koyuyorum. Benzinci biraz uzak da :) bu arada ev hafiften benzin kokuyor, kalitede vs düşüş oluyor mıdır?
 
Düşmez.


  • bigbadabum  (15.06.21 00:03:07) 
içine yağ katmadıysan bişi olmaz.


  • spirit crusher  (15.06.21 00:34:24) 
Çook uzun süre beklerse, bidonun kimyasal yapısını deforme edip yakıt kalitesinin düştüğünü, bu yüzden uzun süre saklamak için teneke bidonlar kullanıldığını okumuştum.

Bir kaç haftada sorun olmaz bence de.
  • John Bloor  (15.06.21 10:16:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.