bunu nasıl onarırım?

araya yapıştırıcı mı süreyim? nasil ve hangi yapıştırıcı?

bir şeyle mi sıkıştırayım? ne ile?

bir de, açılıp gitmesini nasıl önlerim?

not: kurulumu ben yaptığım için üretici firma değişim-onarim kabul etmez bence. biraz fazla sıkmışım vidalari ki açıldı böyle :/ onu önermeyin yani. onarmaya yardımcı öneriler rica ediyorum.

  • kanlakarisikyagmur  (11.06.21 09:27:41)
ahsap tutkaliyla yapistirip sonra iskenceyle tutturup bekletmek lazim.
ustune iyice saglam olsun diye arkadasin yolladigi plastik kelepcede takilabilir.

  • bay b  (11.06.21 09:31:20)
Araya yapıştırıcı (ahşap tutkalı veya bali tarzı) sonra da ahşam vidasıyla yukardan aşağıya, sıfır hizalanacak şekilde vidalayabilirsiniz. o zaman sağlam olur.
Bunun için vidadan bir mm daha küçük bir matkapla önden delmeniz gerekebilir çatlamaması için.

  • burfak  (11.06.21 09:34:08)
deniz tutkalı + işkence, sonrasında üstten bir vida daha

  • veritaslibertas  (11.06.21 09:59:02 ~ 09:59:34)
peki işkenceyi benim yerime yapabilecek bir mekanizma kullansam mesela ty.gl olur heralde bu. zira bende o ahsabi sıkacak güç yok.

edit: fshsjhsjgs meger sıkma aletinin adı işkenceymiş. ben sıkma işlemi zor olduğu için öyle diyorsunuz sandım fsjsf işkence aleti de tuhaf isimmiş ama şaşırdım
  • levybroo  (11.06.21 10:12:37 ~ 10:51:50)
@burfak'ın yazdığını yazacaktım ben de, üstten vidaladığın için işkenceye de gerek kalmaz.

Ama öncesinde üstündeki demiri ve vidaları sök, yapıştırma ve vidalama bittikten saonra kurusun, sonra o demirin vidalarına denk gelen yeri matkapla delip civata, pul, somun ile montaj yap.
  • John Bloor  (11.06.21 10:15:32)
Tahta ince olduğundan yukarıdan vida saplarsan o parça da ayrılır. Vidalama olmadan tutkal ve işkenceyle yap.

  • sumuklurakun  (11.06.21 11:35:55)
üzerine yük binen bir elemansa tutkallamak yetmeyebilir, vida da dikeyde çatlatabilir.

onun yerine matkapla delip ahşap pim atmak veya metal kelepçe tarzı bir şey kullanmak daha uygun sanki.
  • altinci nesil caylak  (11.06.21 13:09:32)