[]

Memur dövme yaptırabilir mi?

Kuzenim bu sene üniversite son sınıf. Seneye büyük ihtimalle memur olacak.
Bacağının arkasına dövme yaptırmak istiyor. Bu problem olur mu? 
Olmaz, ama bunların yarın öbürgün ne yapacağıda belli olmaz, beklesin memur olunca yaptırsın


  • paramolacak  (04.06.21 21:59:50) 
Yaptırabilir.


  • ruhen hastayim ben  (04.06.21 22:16:23) 
Açıp vücuduna bakacak halleri yok ya.


  • bigbadabum  (04.06.21 22:20:03) 
Memur ama hangi memur? Polis, asker, öğretmen, a grubu? Ben bir kamu kuruluşunda uzmanım. Bizim kurumda küpesi olan erkek (elbette mesaide takmıyor) de var, dövmesi olan kadın-erkek de. Mülakatla girilecek bir memuriyetse, dövmenin görünür bir yerde olması sıkıntı olabilir. Bacak arkası görünmediği için sıkıntı olmaz. Ama dediğim gibi, memuriyetten memuriyete fark edebilir. Polisliğe almayabilirler ya da belki mit’te çalışamayabilir. O kısımları bilmiyorum.


  • marcelorios  (04.06.21 22:21:38) 
yaptırmasın bence de beklesin.


  • alt4y  (04.06.21 22:46:45) 
olmaz. bir sürü arkadaşımda mevcut.


  • mikahakkinen  (04.06.21 23:21:00) 
Suç teşkil edecek bir dövme olamaz ve görünür olmaması da esastır.


  • zekicalik  (04.06.21 23:59:10) 
Eğer polis falan olacaksa vücudunun görünen yerlerinde dövme olmaması gerekiyor.


  • her seye atarlanan adam  (05.06.21 11:04:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.