[]

Pandemide ucak seyahaeti

Yapmam gerekiyor. Hastamiz var bu yuzden cok tedirginim. Almanyadan ankaraya gelecegim. Iki secenek var. Ya business olarak istanbul aktarmali ya da ekonomi direk ucus. Sizce hangisi dah az riskli olur? Para onemli degil onemli olan hastamiza birsey bulastirmayalim. Son zamanlarda seyahat etmisseniz tecrubelerinizi paylasirsaniz cok mutlu olurum.
 
ABD'den misafirim geldi, Covid aşısını olup geldi tabii. Uçakta maske takmak dışında herkes dip dibeydi, yemek içmek için de maskeler mecburen çıktı diyordu. Türkiye'ye girişte negatif pcr testi istendiği için de içimiz biraz daha rahattı.

Ben olsam direkt uçuşla gelirim, İstanbul havalimanında ve iki uçakta daha fazla insana maruz kalacaksınız.
  • kobuzchu kiz  (30.05.21 16:47:13) 
ben olsam direkt uçuş ekonomi düşünürdüm herhalde. çünkü business'ta oturan da aynı havayı soluyor, ne anlamı var ki? uçak kapalı kutu. business ayrı havalandırmaya sahip değil, yani business'ın sağlık açısından bir anlamı yok? bir yerine iki uçak dolusu insana ve ara geçiş aktarma hengameleri riskine girmektense dümdüz tek uçuş riski azaltan senaryo olur gibi.


  • nimberjack  (30.05.21 16:51:51) 
Direkt ucus, zaten negatif pcr ile geliyorsunuz. Ffp2 maske takarsiniz, cok cekiniyorsaniz insanlar yemek yerken siz bir sey yemezsiniz, indirmezsiniz maskenizi.

Hastanizla da mesafeli, maskeli gorusursunuz.
  • kuehles blondes  (30.05.21 16:52:10) 
Merhaba, ffp3/n99 maske takarsanız çok da sorun olacağını sanmıyorum. Ancak dm rossmann vs alınan maskelerden ziyade 3M/Draeger vs gibi markaları tercih edin. Uçakta zaten hepa filtreli havalandırma iyi ancak uçağa giriş çıkışlar ve uçuşta sürekli maskeyi indirip çıkartan tipler sorun oluyor. yanınızdaki kişiler fln maskeyi çıkartırsa kabin ekibine uyarmasını söyleyin.


  • megasalexandros  (30.05.21 18:26:52) 
Üstad uçak gibi ufacık bir ortamda insanlar zaten yemek, içmek için maskelerini indiriyorlar, yani maskesini indirdi diye birini şikayet etmen anlamsız olur, o maskeler her türlü inecek. Ayrıca türkiye artık girenlerden test bile istememeye başladı. Bu senaryoda pilotun yanında bile gitsen bir riskin var. Takabileceğin en iyi maskeyi takıp dua etmek dışında bir çözümün yok maalesef. Bu arada olur da + ya da temaslı olursan tr'de de karantinada kalabileceğini hesaba kat mutlaka seyahat süresini hesaplarken.


  • roket adam  (30.05.21 18:34:01 ~ 18:34:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.