Faiz oranları

Bir sorum olacak.. 1.69 dan kredi çekip araç almak mı? Yoksa aylık taksit rakamını altın veya dövizde tutarak, faizlerin biraz düşmesini beklemek mi? Ne dersiniz arkadaşlar..

Faizler biraz daha düştüğünde araç fiyatları da biraz daha artacaktır. Bu sebeple ihtiyacınız varsa ihtiyacınızı görün. Çok zorunlu değilse ve maddi durumunuzda iyileşme ihtimali varsa biraz erteleyin derim ben.

  • dougsampson  (22.05.21 00:12:49)
Faizlerin düşeceğini nasıl ön gördünüz ?

  • kanlakarisikyagmur  (22.05.21 00:14:03)
Araba için oran 1.89 çoğu yerde, 1-2 bankada 1.69 yakaladık sadece ve 1.89 oranın çok yüksek olduğunu bildiğim için artması yerine gerilemesini ön görüyorum haliyle.. @ kanlakarisikyagmur

  • prensesim  (22.05.21 00:32:16)
Şu an istediğin arabayı alabilecek ekonomik gücün varsa ve almayıp beklersen ya daha ucuz arabalara yönelmek zorunda kalırsın ya da hiç alamazsın. Faizleri düşmesini beklediğinde araç fiyatları senin düşük faizle çektiğin kredi + altından elde ettiğin kârdan daha fazla artmış olacak. Daha fazla kredi çekmek zorunda kalacaksın ve kredi oranlarının düşmesi için boşuna beklemiş olacaksın.

Ayrıca Türk Lirasının değerini artıracak pek bir enstrüman kalmadı merkez bankasının elinde. Faizi düşürecek olsalar döviz yine uçacak. Araba fiyatları zaten Euro endeksli.
  • himmet dayi  (22.05.21 08:22:42 ~ 09:34:03)