sac rengi sorusu

saclarim platin uzun yillardir.

bayadir kuafore gitmedigimden artik sarilar falan kalmadi, iyice asagi indiler.

kuaforler acilacak herhalde bu ay ama gidip asagida kalan sarilari hizlica kestirsem mi yoksa evde kendi kendime acici falan uygulayabilir miyim? evde sac acaniniz var mi, nasil, kolay bir islem mi? evde normal duz boyadan ne gibi farklari var?

not: kuafor acilsa da sari icin saatlerce vakit gecirmek istemiyorum, yikama falan yaptirmak istemiyorum, sadece kesime giderim gidersem.

Geçenlerde bir arkadaşımın saçını açalım dedik bu sekilde evde. Gerçi ben kendisini uyardım bu iş evde yapılacak şey değil dedim bin kez ama dinlemedi. Sonuç inanılmaz derecede kötü oldu zaten. Bence büyük cesaret. Kızın saçları yandı.

Evde boya yapmaktan çok farkı var bence. Ben yıllardır kendi saçımı kendim boyarım hiçbir zaman sorun yaşamadım. Çünkü her yere eşit dağıttığın sürece bir şekilde aynı renk oluyor. Ama açıcı öyle değil. Ne kadar beklettin, önce nereye sürdün falan bence acemi birine bırakılmayacak bir şey. Belki biz beceremedik yapmayı bilmiyorum.
  • Mossy  (10.05.21 16:20:27)
Orjinal saç rengin ne kadar koyu bilmiyorum ama en kolay yolu mavi oryal kullanarak açmak sonra da palette'in platin sarısı gibi bir boyayla tüm saçı boyamak. İki işlem arasında bir gün bırakırsan saçın daha az yıpranabilir.

  • ashleybon  (10.05.21 21:34:46)
Platin sarısı için saçın rengini epeyi açmak lazım. kuaföre gitmek mantıklı olan. Evde anca birkaç ton açılır. Daha çok da açarsın da yanabilir. Saçın rengini açmak zor iş. Saçlar püskül gibi olabilir. Açıcı her şartta yıpratıyor. Kuaför daha iyi yapar bence. Evde volümünü ve süresini ayarlamak zor.

  • oyokbuyoknevar  (10.05.21 22:29:36)
Saç rengin ne kadar koyuysa o kadar zor açılır. Benim sacımı kuaför bile zor açıyordu. Evde deneme derim. Güzelim saçlarına yazık olmasın. Senin yerinde olsam saçımı kendi rengine boyarım. Bir iki boyamada akar ama sonra oturur renk. Böylece sarı olan kısımlarla da bütünlük sağlar iki renk gibi görünmez saçın. Hem ne güzel uzamışlar kestirmene de gerek kalmaz. :)

  • Corpsebridee  (11.05.21 02:13:26)
En az zararla açmak için market boyalarından en açık rengi alıp 10 gün arayla boyamanızı öneririm. Boyanın içine bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı eklemek daha az zarar verir ama açılması daha geç olur. Uğraşmak istemiyorsanız mavi renk toz açıcılarla açıp üzerine küllü bir boya ile boyamalısınız. Boyarken kullandığınız kap kaşık vs plastik olmalı

  • rapisa  (13.05.21 01:58:07)
Sarı yerine bal rengi deneyebilirsiniz

  • rapisa  (13.05.21 01:59:42)